Solvunud ja pikalt vaikinud Ustjugov avas viimaks suu

Sergei Ustjugov haruldasel pressikonverentsil

FOTO: VEGARD WIVESTAD GRØTT/imago/Bildbyran/Scanpix

Venemaa murdmaasuusatäht Sergei Ustjugov astus pärast pikka vaikimist Seefeldi MMi eel lõpuks maailma meedia ette. Venelane vältis pikalt avalikke esinemisi, sest oli sügavalt solvunud enda Pyeongchangi olümpiamängudelt kõrvale jätmise üle.

Ustjugov oli kaks aastat tagasi Lahti MMi suurim õnnestuja, kui võitis kaks kulda ja kolm hõbedat. Oma edu Pyeongchangis tal korrata ei lubatud, sest Venemaa Sotši OMil korda saadetud dopingupattude tõttu said Lõuna-Koreas võistlema vaid valitud sportlased ning Ustjugovi minevikku ei hinnatud Rahvusvahelise Olümpiakomitee poolt piisavalt puhtaks.

«Kõigi ja ka minu jaoks on see jätkuvalt täielik mõistatus. Mulle pole esitatud ühtegi põhjendust, miks mul ei lubatud Pyeongchangi olümpiamängudel osaleda. Loodan, et keegi mulle pärast neid võistlusi seda ütleb,» vahendab Ustjugovi sõnumit täna algava MMi eel YLE.

Sellest pahameelest tõukuvalt on Ustjugov juba üle aasta ajakirjanikega suhtlemisest hoidunud. «Ma ei tahtnud meediaga rääkida, sest pärast ROKi otsust ei saanud ma ajakirjandusest mingit toetust. See kogemus näitas mulle, et sportlastel pole piisavat õiguskaitset. Nii ma tunnen,» selgitas Ustjugov.

Nüüd, kui mees MMi eel oma kohustusliku pressikonverentsi on ära pidanud, võib ta rahus boikotti jätkata. «Ma ei saa garanteerida, et Ustjugov teile edaspidi kommentaare jagab. Suurte sportlaste puhul ei saa selles kindel olla,» nentis Vene koondise treener Marcus Cramer.

Tagasi üles