Liigutav video: õnnetuses halvatuks jäänud võidusõitja tegi kihlatule üllatuse

Robert Wickens ja Karli Woods. FOTO: Ekraanitõmmis

IndyCari sõitja Robert Wickens jäi 19. augustil juhtunud raske avarii tagajärjel alakehast halvatuks. Kuus kuud hiljem on mehe näol taas naeratus.

Nimelt tegi Wickens suure edusammu oma unistuse suunas. «Teadsin ise juba nädal aega, et suudan seda, aga tahtsin oma kallimale üllatuse valmistada. Üks minu unistusi sellel taastumisravi käigus on olnud tantsida meie pulmas,» kirjutas Wickens Twitterisse.

Teksti juurde lisas mees ka liigutava video, milles tõusis oma kihlatu Karli Woodsi ees ratastoolilt jalule. «Sain sellest palju enesekindlust, et minu unistus võib saada reaaluseks,» jätkas Wickens. Kihlatu Woods jagas videot samuti ning kirjutas sinna juurde: «Ta tegi mulle sellise üllatuse. See oli esimene kord kuue kuu jooksul, kui me püsti seistes kallistasime.»

Õnnetusest

Wickens proovis 19. augustil Pocono ovaalrajal toimunud sõidu kuuendal ringil konkurendist mööduda, kuid põrkas temaga hoopis kokku. Seejärel paiskus tema auto õhku, lendas vastu seina ning kukkus pööreldes tagasi rajale.

Kanadalane viidi koheselt haiglasse ning talle tehti mitu operatsiooni. Ta murdis mõlemad jalaluud ja parema käe ning kannatada said ka selgroolülid.

Pärast Wickensiga juhtunut kritiseerisid paljud sõitjad IndyCari vormelisarja juhtkonda, teiste seas võttis sõna Felipe Massa, süüdistades neid passiivses suhtumises sõitjate turvalisusesse.

«On pöörane, et sõidame Pocono rajal, kus keskmine kiirus on 360 km/h, aga turvapiirded on nii madalad. See on kohutavalt ohtlik. Kahju küll, ent sõitjate turvalisusest võiks palju rohkem hoolida,» kurjustas Massa.

Tagasi üles
Back