Võrtsjärvel selguvad eestlastest maailmameistrite osalusel Euroopa parimad

Postimees Sport
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Boris Ljubtšenko (Eesti) ja Tobias Bodin (Rootsi) võistlemas tänavusel MMil USAs kelkude lühiraja slaalomis.
Boris Ljubtšenko (Eesti) ja Tobias Bodin (Rootsi) võistlemas tänavusel MMil USAs kelkude lühiraja slaalomis. Foto: Enda Pärisma

Talisurfi Euroopa meistrivõistlused 2019 peetakse 22.-24. veebruaril Võrtsjärvel, Viljandimaal Vaiblas. Talisurfi EMil osalevad Euroopa parimad purjelaua kelkude, lohede ja tiiva klassi võistlejad. Võistlused on kavas kolmes erinevas distsipliinis – slaalomis, kursisõidus ja GPS kiirussõidus.

Talisurfi juured on pärit Eestist. 1976. aasta talvel konstrueerisid nutikad eestlased esimese võistlusklassi – purisuusa. Nüüd, üle 40 aasta hiljem, on võistlusklasse palju rohkem. Meie regioonis on neist populaarseim hästi universaalne jääl kihutav purjekelgu klass.

Rahvusvahelisi talisurfi tiitlivõistlusi on korraldatud ligi 40 aastat. Eestis ollakse suurüritusega kuuendat korda. Selle aasta MM (WISSA) toimus kahe nädala eest Ameerika Ühendriikides, Fond du Lacis Wisconsini osariigis. Eestlastel läks seal väga hästi. Boris Ljubtšenko ja Raul Mihkel Anton tõid MMilt koju kaks kuldset ja kaks hõbedast medalit.

Teada on, et Eestisse saabub üle poolesaja talisurfi tipptegija Lätist, Leedust, Poolast, Soomest, Venemaalt, Eestist ja võib-olla ka Rootsist. Kuigi MMil oli umbes samapalju osalejaid, siis vähemalt kelgu klassis on konkurents oluliselt tihedam, sest Eestis on kohal kõik viimaste aastate maailmameistrid – lätlane Aleksandrs Leontjevs, soomlased Feodor Gurvits ja Marianne Rautelin, leedukad Paulius ja Audrius Voverys ning venelased Grigorii Mihhailjev ja Andrei Baljakin. Lisaks muidugi eestlastest maailmameistrid Boris Ljubtšenko ja Tõnis Salong.

Eelregistreerimiste põhjal on kõige rikkalikumalt esindatud purjekelgu klass. Noorte (U20) kõrval on kelgu klassis kutsutud starti ka kõige nooremad: U17 juuniorid. Selline võimalus tekkis tänu hästi käivitunud noorte toetusprogrammile. Noorte toetusprojekt on vilja kandnud ning alal on tugev juurdekasv kogu regioonis.

Võistlused on pealtvaatajatele hästi jälgitavad, erinevalt merel toimuvatest võistlustest, ning kõik kaasaelajad on oodatud.

Võistluste kodulehekülg: winter2019.slaalom.ee.

Võistluste Facebooki leht: www.facebook.com/events/753323841685525.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles