Petra Kvitova: Osaka peab õppima tähelepanuga toime tulema

Kahekordne Wimbledoni tšempion, tšehhitar Petra Kvitova (WTA 4) ütles, et Naomi Osaka (WTA 1) tagasihoidlikkus võib osutada probleemiks ning jaapanlannal on raskusi pidevas rambivalguses toimetulekuga.

Osaka kaotas teisipäeval Dubai turniiril üllatuslikult prantslanna Kristina Mladenovicile (WTA 67) pisut üle tunni kestnud mängus 3:6; 3:6. Pisarais jaapanlanna tunnistas pärast matši, et tal on väga keeruline olla pidevalt kõrgendatud tähelepanu keskpunktis.

«Ta on maailma number üks. Kõik tahavad teda võita. Nii juba mängijad kord mõtlevad,» sõnas Kvitova, kes kaotas Osakale Austraalia lahtiste meistrivõistluste finaalis. «Mäletan, et kui mina olin 21-aastane, oli mul täpselt samasugune mõtteviis. Kõik tuleb kogemusega. See on raske, kuid sellega tuleb lihtsalt harjuda, et sa tuled väljakule ja oled igas mängus favoriit,» lisas Kvitova.

Petra Kvitova võitis oma esimese Suure Slämmi tiitli Wilmbledonis 2011. aastal, kuid ei suutnud koheselt pärast seda kõige teravamas tipus kanda kinnitada. «Mul läks kolm aastat enne, kui ma võitsin järjekordse Suure Slämmi. Ma võitlesin ja võitlesin, kuid suurvõistlustel ma lihtsalt ei suutnud võita,» rääkis Kvitova, kelle karjäär katkes 2016. aastal noarünnaku tagajärjel.

«Osaka on väga tagasihoidlik inimene, umbes nagu mina omal ajal. Ka minul oli raske, seetõttu ma tegelikult mõistan teda,» lisas Kvitova.

Tagasi üles