PM Seefeldis. Ränkelil koht paarissprinti kindel, teine valik Tammjärv, Kilp jäi ootele

Raido Ränkel on pühapäeval suurima tõenäosusega Eesti duo üks liige.

FOTO: Tairo Lutter

Eesti suusakoondise treener Anti Saarepuu tõdes pärast meessprinterite tänast kollektiivset põrumist MMi individuaalvõistluses, et paarissprindis on kindel Raido Ränkeli koht ning temaga koos sõidab esimese valikuna Karel Tammjärv ja teisena Marko Kilp.

«Lõplik otsus sünnib viimasel hetkel. Karel sõidab esmalt laupäeval 30 km suusavahetusega ära ja siis vaatame. Paarissprint algab vähem kui 20 tundi pärast selle võistluse lõppu. Taastumisaega jääb küll päris napiks, aga olen kuulnud, et mõned tugevamad poisid –näiteks Iivo Niskanen ja Emil Iversen – teevad mõlemad stardid kaasa. Vaatame, kuidas Karel end tunneb. Mina tahaks, et tema koos Raidoga pühapäeval rajale läheb. Aga see saab olema tema otsus. Austan igasugust valikut. Kui Karel ütleb «ei,», siis sõidab Marko,» selgitas Saarepuu olukorda.

«Praeguse hetke seisuga on Raido ses paaris kõige kindlam nimi. Jah, täna ta küll ebaõnnestus, aga Lahtis näitas paarissprindis oma vahetustes väga häid aegasid. Siinsel raskel rajal läheks Markol praeguses seisundis ilmselt üsna keeruliseks. Pääsenuks ta täna uisus edasi, võtnuks suure tõenäosusega selle koha endale. Nüüd on Raidol selge eelis,» lisas Saarepuu.

Kui täna võisteldi individuaalselt vaba-, siis pühapäeval paarissprindis klassikalises tehnikas.

Tagasi üles