E, 5.06.2023

Servitil ja Tallinnal ees olulised mängud Balti liigas

Postimees Sport
Facebook Twitter
Comments
Kalmer Musting oma hoolealuseid juhendamas. 
Kalmer Musting oma hoolealuseid juhendamas. Foto: Helin Potter

Nädalavahetusel lõpeb käsipalli Balti liigas põhiturniir. A-tugevusgrupis on Põlva Serviti küll kindlustanud pääsu veerandfinaali, kuid lõppkohast sõltub tulevane vastane. B-grupis ootab HC Tallinnat Leedu-reis, kus edasipääsuks vajatakse võite.

A-tugevusgrupis selgub võitja ja otse finaalnelikusse pääseja Minski SKA ja Zaporožje ZTR-i omavahelises mängus Valgevene pealinnas. Hetkel on mõlemal 13 punkti ning SKA peab ukrainlased alistama, sest sügisel oli ZTR vastasest 32:26 üle. Järgnev kolmik selgitab kohad 3.-5., sealjuures kohtuvad neljandal ja viiendal kohal lõpetanud veerandfinaalis omavahel.

Kalmer Musting: vastast valida ei saa ja kavaldama me ei lähe

Klaipeda Dragunasel on hetkel üheksa, Põlva Servitil kaheksa ja Riihimäe Cocksil seitse punkti. Leedu meister mängib tiitlikaitsja Cocksiga Viimsis ja külastab siis seni nulli peal olevat HC Kehra/Horizon Pulp&Paperit. Serviti kohtub samade vastastega samuti Kehras ja Viimsis.

Eesti meister ja mullune Balti liiga hõbe on Kehraga tänavu juba kolmes erinevas sarjas viiel korral kohtunud ning kirjas on kaks võitu, kaks viiki ja koduses meistriliigas saadud kaotus. Cocksiga mängiti Põlvas vaid kaks nädalat tagasi ning saadi magus 25:24 võit.

«Tabelis on kõik veel lahtine. Hea meelega väldiks veerandfinaalis Cocksi, aga valida ei saa ning kavaldama me ei lähe. Startisime Balti liigas kehvasti, ent nüüd oleme saanud kolm võitu kolmest. Eks tuleb võtta üks mäng korraga ja pühapäeval vaadata, mis seis on» sõnas Serviti peatreener Kalmer Musting.

«Kehraga pole kohtunud detsembrikuust alates, mil neile koduliigas eduseisust selgelt kaotasime. Ongi hea võimalus võimeid jälle võrrelda, kuigi tunnistan, et mitmed vanemad pallurid saavad võimaluse Eesti Vabariigi 101. aastapäev pere seltsis veeta. Aga noorte kasutamine ei tähenda mingil moel lati alla laskmist» kinnitas Musting.

Eesti meistriliigat juhtiv Kehra on Balti liigas ainus meeskond, kel seni punkte pole. Dragunasega kohtuti võõrsil septembris ja jäädi 18:30 alla, kuid kolmel viimasel hooajal on nende kahe meeskonna kõik vastasseisud lõppenud koduvõiduga. «Sügisene reis Põlvasse ja Klaipedasse läks meil aia taha, nüüd tahaks ikka paremini,» lausus kehralaste juhendaja Kaupo Liiva.

HC Kehra/Horizon Pul & Paper peatreener Jüri Lepp ja mängija Kaupo Liiva.
HC Kehra/Horizon Pul & Paper peatreener Jüri Lepp ja mängija Kaupo Liiva. Foto: Peeter Langovits

«Tabelisse pole meil vaja vaadata, aga Balti liigas oleme saanud läbi hooaja häid ja arendavaid mänge. Nüüd sooviks võiduarve ka avada, ent peamine on koduse liiga vaheturniiri eel parandada meeskonnasisest keemiat ning näha head võitlust kogu kohtumise vältel,» lisas Liiva.

HC Tallinnat vaevavad koosseisumured

B-tugevusgruppi juhib 15 punktiga Läti meister Dobele Tenax, kes on edasipääsu veerandfinaali kindlustanud, hoolimata viimase mängu tulemusest. Vilniuse VHC Šviesal on 12 ja HC Tallinnal 11 silma ning nende kahe klubi vahel mängitakse välja teine veerandfinaalipilet.

Tallinn kohtub laupäeval Kaunase Granitas-Karysiga ning päev hiljem Šviesaga – mõlemaid võideti sügisel kodusaalis. «Ees ootavad rasked mängud, sest leedukad on kodus alati tugevad. Tabeliseis pole lihtne ning kahe päevaga võõrsilt kaks võitu saada on keeruline ülesanne,» tunnistas HC Tallinna peatreener Jüri Lepp.

HC Tallinna peatreener Jüri Lepp.
HC Tallinna peatreener Jüri Lepp. Foto: Tairo Lutter

«Kahjuks ei saa me Leetu viia kogu põhikoosseisu, mis teeb olukorra veel raskemaks. Sander Sven Annula ja Rainer Kelk on vigastatud ning kaasa ei tule ka Uku-Tanel Laast ja Sergei Glinka. Samas on meie noored viimasel ajal pead tõstnud, nii loodan, et nad ka rahvusvahelisel tasemel suudavad hästi võidelda,» lisas Lepp.

Sarnaselt pealinlastega võtab Leedu-reisi ette Viljandi HC. Edasipääsulootused kadusid mulkidel juba tükk aega tagasi, aga B-grupis viiendaks on meeskonnal veel võimalik tõusta. Selleks oleks vaja pühapäeval vähemalt viie väravaga alistada Granitas-Karys, kellele sügisel 24:28 alla jäädi ning loota, et päev varem Tallinn kaunaslastest üle on.

«Eks eesmärke ikka leiab – viies koht näiteks või lihtsalt eneseuhkus. Laupäeval Vilniuses saaksime hea tulemuse korral aidata Tallinnat,» arutles Viljandi peatreener Marko Koks. «Samas saame pingevabalt ja rahulikult mängida ja seda on meile vaja, hiljuti on poisid veidi üle mõelnud platsil.»

Marko Koks
Marko Koks Foto: Marko Saarm

Eesti klubide viimased mängud Balti liiga põhiturniiril:

23.02.  16:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva Serviti (Kehras)

23.02.  17:00  Vilniuse VHC Šviesa – Viljandi HC (Vilniuses)

23.02.  17:00  Kaunase Granitas-Karys – HC Tallinn (Kaunases)

24.02.  14:00  Vilniuse VHC Šviesa – HC Tallinn (Vilniuses)

24.02.  14:00  Kaunase Granitas-Karys – Viljandi HC (Kaunases)

24.02.  15:30  Riihimäe Cocks – Põlva Serviti (Viimsis)

24.02.  16:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Klaipeda Dragunas (Kehras)

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles