Eerik Haamer Läheb Minskisse uut rekordit jahtima

Teivashüppaja Eerik Haamer

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

25.-26. veebruaril Valgevene pealinnas toimuval U-20 vanuseklassi võistlusel osalevad lisaks Eestile 10 riigi koondised. Eesti on väljas 23 noorsportlasega, nende hulgas ka värske teivashüppe juunioride rekordi omanik Eerik Haamer.

Kui mullu tegi Eesti samal võistlusel kaasa palju väiksema koondisega ja sai riikide arvestuses seitsmenda koha, siis tänavu sõidetakse Valgevenesse täiskoosseisus ning tehakse kaasa kõigil aladel.

Eesti koondise suurimateks lootusteks on meie teivashüppaja Eerik Haamer, kes viis äsja oma isikliku rekordi 5.32-ni. Võrdlusena: eelmine aasta võideti meeste teivashüpe tulemusega 5.10. Haameri järgmiseks sihiks on aga Eesti noorsoo vanuseklassi rekord, mis nii hea kui 5.41 ning seda jagavad Valeri Bukrejev ja Erki Nool. Samad mehed jagavad ka sama vanuseklassi absoluutset rekordit tulemusega 5.45.

Medalimõtetega läheb võistlema ka teivashüppaja Marleen Mülla, kelle isiklik rekord on 3.95. Kõrgeid kohti rihivad ka sprinterid Ken-Mark Minkovski ja Karoli Käärt ning kaugushüppajad Reimo Sepp ja Liisa-Maria Truupõld. Kohal on ka käimise värske Eesti rekordi omanik Jekaterina Mirotvortseva.

Vaata Eesti koondise täielikku koosseisu.

Tagasi üles