Londoni Chelsea sai FIFA-lt kaheaastase üleminekutekeelu!

Bertrand Traore tänavu veebruaris.

FOTO: Reuters/ScanPix

FIFA teatel oli karistuse põhjuseks klubipoolne alaealiste mängijate võistkonda registreerimise reeglite rikkumine ning keeld kestab kuni 2020. aasta jaanuari lõpuni.

Lisaks peab Premier liiga klubi loovutama FIFAle 460 000 Inglise naela suuruse trahvisumma. Rahakotti peab kergendama ka Inglismaa jalgpalliliit, kellelt nõutakse välja 390 000 naela. Otsust on võimalik kolme päeva jooksul vaidlustada ning mõlemad süüdistatavad on juba teatanud, et nad teevad seda kindlasti.

Karistuse tõid Chelseale 29 juhtumit, mis seotud rahvusvaheliste üleminekute ja alla 18-aastaste mängijate registreerimisega, nende hulgas ka ründaja Bertrand Traore, kes preaguseks mängib juba Prantsuse kõrgliigaklubis Lyon. Oma esimese profilepingu sõlmis ta aga 2013. aastal Chelseaga, ning ehkki tema vanuseks väideti siis 18, registreeriti ta klubisse ametlikult alles 2014. aasta jaanuaris.  

Novembris väitis Prantsuse veebisait Mediapart Football Leaksi dokumentidele viidates, et FIFA on kolme aasta jooksul uurinud lähemalt 19 Chelsea tehingut ning 14 neist olid seotud alaealiste mängijatega. Esimest korda raporteeriti Chelsea ja FIFA uurimisest juba 2017. aasta septembris.

2016. aastal karistati analoogsete rikkumiste eest ka Madridi Reali ja Atleticot, kes mõlemad registreerisid oma ridadesse alaealiseid mängijaid. Paar aastat varem määrati 14-kuulise ülemineku keeld ka FC Barcelonale.

Vastavalt FIFA reeglitele tohib alaealisi jalgpallureid teise riigi klubisse üle viia vaid juhul kui:

  • Mängija vanemad kolivad isiklikel põhjustel samasse riiki, kus asub mängija uus jalgpalliklubi.
  • Mõlemad klubid asuvad riikides, mis kuuluvad Euroopa liitu või Euroopa majandusvööndisse ning mängija on vanuses 16-18. Isegi siis peab mängija ostnud klubi seisma vastamisi selliste kohustustega nagu mängija hariduse omandamine, treenimine ning elamistingimused ja majanduslik toetus.
  • Mängija pere elupaik asub mitte rohkem kui 100km kaugusel klubist.
Tagasi üles