Võrtsjärvel peetaval EMil osaleb rohkem võistlejaid kui MMil

Postimees Sport
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tõnis Salong ja Marianne Rautelin tänasel võistluspäeval.
Tõnis Salong ja Marianne Rautelin tänasel võistluspäeval. Foto: Enda Pärisma

Täna algasid Viljandimaal Vaiblas Võrtsjärvel talisurfi Euroopa meistrivõistlused. Kokku on Eestisse kogunenud 64 osalejat, nendest 11 lohe klassis ja 53 kelgu klassis. Tuult ja päikest jagus täna kogu päevaks ning mõlemad klassid said pika sõidupäeva.

Lohedele toimus täna viis kursisõidu starti. Jäisel järvel jagus kiirust. Kohal on tipptasemel võistlejad Venemaalt, kes omavahel mõõtu võtsid. Tänase päeva edukaim oli Andrei Baljakin, parim eestlane oli Martti Vainola.

Kelgu klassis kogunes osalejaid pea poole rohkem, kui oli eelregistreerunuid, mistõttu päeva algus viibis natuke. Päeva alustati põnevate slaalomisõitudega. Peale ühte kvalifikatsiooniringi toimus üks võistlussõit, mille edukaim oli lätlane Janis Preiss. Eestlastest oli täna slaalomis edukaim Tõnis Salong.

Pärastlõunal oli kelkudel kaks kursisõitu, kus taset näitasid poolakad. Häid sõite tegid ka lätlased ning eestlased Meelis Rang ja Tõnis Salong.

Käesolevatel Euroopa meistrivõistlustel osaleb rohkem võistlejaid, kui osales käesoleva aasta talisurfi maaimameistrivõistlustel WISSA Ameerika Ühendriikides, Fond du Lacis.

Võistlused on pealtvaatajatele hästi jälgitavad, erinevalt merel toimuvatest võistlustest, ning kõik kaasaelajad on oodatud.

Tulemused: https://winter2019.slaalom.ee/results/

Võistluste kodulehekülg: winter2019.slaalom.ee

Võistluste Facebooki leht: www.facebook.com/events/753323841685525

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles