K, 27.09.2023

Austria politsei kahtlustab Seefeldi MMil ulatuslikku dopingupettust, väidetavalt seotud ka eestlased

Facebook
Comments 2
Seefeldi maailmameistrivõistlused.
Seefeldi maailmameistrivõistlused. Foto: Alexander Vilf / Sputnik

Austria politsei tegi ootamatu dopingureidi suusaalade maailmameistrivõistlustel Seefeldis. Saksamaa meedia andmetel olid reidi sihtmärgiks Eesti, Kasahstani ja Austria koondised.

Uudisega tuli avalikuks Saksamaa telekanal ARD, kes oli juhtiv meediaväljaanne ka Venemaa ja Sotši olümpiamängude ulatusliku dopinguskeemi paljastamisel. 

ARD uuriv ajakirjanik Hajo Seppelt kirjutas Twitterisse: «Austria kriminaalpolitsei tegi Seefeldi MMil dopingureidi. Politsei tegutseb samal ajal mitmes kohas. Tõenäoliselt tehakse koostööd Saksamaa ametivendadega.» Ta jätkas: «Kahtlus on Austria, Eesti ja Kasashtani sportlastel.»

Seppelti sõnul valmistati reidi ette mitu päeva. Teisipäeva hommikul külastas politsei MMil olevate võistkondade võistluspaiku ning reid jätkus ka täna. Kontrollretkede ajendiks oli kahtlus süstemaatilise dopingukasutamises mitme erineva rahvuskoondise poolt.

Austria koondise peatreenerina töötav norralane Trond Nystad kinnitas NRK-le, et läbi otsiti ka austerlased. «Politsei käis meie hotellis ning kaks inimest kuulati üle. Kes need olid, ei saa ma öelda,» ütles Nystad, kuid kinnitas, et tegu oli austerlastega.

Küsimusele, kas mõlemad lähevad ka täna starti, vastas Nystad: «Ma ei tea, eks näeme.»

Samal ajal tehti ootamatu kontrollretk ka Saksamaal Erfurtis, kus politsei otsis läbi kohaliku spordiarsti, kes oli juba mõnda aega politsei vaateväljas ning kellel on seoseid MMil osalevate koondistega.

Eesti suusaliidu peasekretär Tõnu Seil polnud Austria politseioperatsiooniga kursis. «Aga minusugune ei peagi olema. Alaliite sellistest asjadest ei informeerita, see on puhtalt sportlase ja dopinguküttide vaheline teema,» sõnas Seil.

Ta lisas: «Elan ise Seefeldis koos meie kahevõistluse ja suusahüppe meeskondadega. Vähemalt neilt pole küll kuulda olnud, et keegi oleks käinud.»

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles