«Mul on siiralt hea meel, et saime anda oma panuse kogu Eesti tuntuse ja positiivse maine kasvatamiseks. See on ka põhjus, miks riik ja omavalitsused on valmis selliseid üritusi toetama ja on huvitatud nende korraldamisest. Kogu turniiri jooksul kuulsime väliskülalistelt Eesti suunal väga palju kiidusõnu,» tõi Randver välja.
Tallinnas toimunud võistlustel osales kokku 46 võistkonda ehk 227 võistlejat, neist 217 välismaalt. Koos mängijate, treenerite, kohtunike, akrediteeritud ajakirjanike, võistluse korraldamisega seotud personali ja välismaalt saabunud pealtvaatajatega osales EMiil kokku üle 1 500 välismaalase. Välisriikidest saabunud delegatsioone eristab keskmisest pikem viibimine Eestis. Väliskülalised viibisid Eestis keskmiselt 10 ööd, korraldajad 10 kuni 17 ööd ja pealtvaatajad keskmiselt 7 ööd.
Curlingu Euroopa meistrivõistluste majandusliku mõju uuringu raames viidi läbi kaks küsitlust. Esimene küsitlus keskendus EM’il osalenutele ja pealtvaatajatele. Teises küsitluses vaadeldi ürituse otsest mõju koostööpartneritele ja teenusepakkujatele, mis lähtus osalejate kulutustest ja riigile laekuvatest maksutuludest ning arvestati ka kaudset mõju, nagu ettevõtteile lisandunud kliendid, hea maine ja kasvav majandustegevus.
Le Gruyère AOP Euroopa curlingu meistrivõistlused on Rahvusvahelise Curlingu Föderatsiooni (WCF) kalendris suurima osavõtjate arvuga tiitlivõistlus. Võistluse eelarve oli 1,1 mln eurot, millest Eesti panus moodustas 423 tuhat eurot. Võistluse korraldas Eesti Curlingu Liit.