Eesti Antidopingu juhatuse liige: ei saa välistada, et eestlased lähevad vangi

Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu on Austria politsei poolt seoses dopingukahtlustusega kinni peetud. Et Austrias on dopingu tarvitamine kriminaalkorras karistatav, võivad kohalikud ametivõimud meie murdmaasuusatajad vangistada pikemakski kui esialgne 48-tunnine kinnipidamine.

«Ei saa välistada,» nentis Eesti Antidopingu (EAD) juhatuse liige Henn Vallimäe Reporterile. «Aga üks asi on kriminaalmenetlus ja teine see, mida WADA ja antidopingureeglid kehtestavad.» See tähendab, et praegu pole infot, nagu oleks algatatud muu juurdlus, kui Austria politsei poolt.

Vallimäe sõnul ei tea EAD rohkemat kui see, mis on ajakirjandusest läbi käinud, «Kasutame sama infot, mida meediaruum. Oleme ühenduses ka Eesti Suusaliidu presidendi ja juhtkonnaga. Ootan põnevusega. Eeldan, et kuskilt midagi peaks kuulma,» nendib mees.

Vallimäe räägib, et ta peab hetkeolukorras jätma isiklikud emotsioonid tagaplaanile ja keskenduma teada olevatele faktidele. «Nii palju saan kommenteerida, et suusatamises, Seefeldi MMil toimunud juhtum, mis algab kriminaaloperatsiooniga, kuhu on segatud on kaks eestlast – siin polegi midagi kommenteerida. See on väga kahetsusväärne!»

Tagasi üles