R, 31.03.2023

Rootsi tippsuusataja: mul on hea meel, et nad vahele jäid

Toimetas Kris Ilves
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jens Burmann.
Jens Burmann. Foto: Parkkinen/Newspix24/SIPA / Parkkinen/Newspix24/SIPA

Seefeldis lahvatanud dopinguskandaal on mõjutanud kogu suusamaailma. Rootsi väljaandele Expressen jagasid kommentaare ka kohalikud tippsuusatajad Jens Burman ja Daniel Rickardsson.

Kõnealuse dopinguskandaaliga seoses peeti täna kinni viis sportlast: kaks austerlast (meedia andmetel Dominik Baldauf ja Max Hauke), kaks eestlast (Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu) ning üks kasahh (Aleksei Poltoranin). Lisaks on seoses dopingukaasusega vahistatuid ka Saksamaal.

«Need on kohutavad uudised,» sõnas 24-aastane Burman. «Ma olen üllatunud, et nad on nii rumalad, sest tõde tuleb alati välja. Tundub, et dopinguvastane süsteem töötab ja mul on hea meel, et nad vahele jäid. Sellistest sportlastest «vabanemine» on meie spordile hea. Neil pole siin midagi teha. Must sport pole hea,» lisas ta.

Kahekordne olümpiavõitja, 36-aastane Rickardsson nõustus kaasmaalasega, kuid märkis omalt poolt: «Kui need uudised tõele vastavad, siis arvan, et nad peaksid end süüdi tunnistama. See on tragöödia, see on paha ja neetud. See rikub sporti.»

Burman saavutas täna toimunud 15 km eraldistardist klassikasõidus 11. koha, kaotades võitjale Martin Johnsrud Sundbyle minuti ja 23,2 sekundiga. Rickardsson kaotas norralasele ligi kahe minutiga ja leppis 87 sportlase konkurentsis 21. kohaga.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles