Poltoranin jõi kinnipidamise hetkel hotellitoas teed

Kasahstani suusataja Aleksei Poltoranin.

FOTO: Kalle Parkkinen/Newspix24/SIPA/SCANPIX

Eile Seefeldis kinni peetud viie sportlase hulgas oli lisaks eestlastele Karel Tammjärvele ja Andreas Veerpalule ka Mati Alaveri ja Andrus Veerpalu käe all treeniv Aleksei Poltoranin.

Kinnipidamise hetkel oli Poltoranin parasjagu hotellitoas teed nautinud. «Kui politsei tuli, istus tema oma hotellitoas ja jõi teed. Ma ei tea täpseid põhjuseid, miks ta kinni peeti, aga ta oli võistluseks valmis ning ideaalses vormis. Väga kahetsusväärne. Nagu oli ka laskesuusatajatega,» ütles kasahhide treener Aleksei Nakonetšnõi.

Nakonetšnõi peab silmas 2017. aastat, mil Austria politsei enne võistlusi sarnase dopingureidi tegi. Toona otsiti läbi Kasashtani laskesuusatajate ja nende abiliste hotellitoad. Politsei leidis küll kohalikus bensiinijaamas ära visatud ampulle, süstlaid ning käsitsi kirjutatud kirju, kuid dopingutestide järgi oli sportlaste veri puhas.

Kasashtani suusaliidu pressiesindaja Samal Nauruzova ütles eile, et nemad ei tea, mis täpselt seoses Poltoraniniga toimub. «Kellelgi pole tema juurde ligipääsu, ei ministeeriumil ega suusaliidul. Kindlaid süüdistusi seni esitatud pole. Meil pole millegagi praegu töötada. Kuni tema süü pole tõestatud, on ta meie sportlane ja seetõttu peame tema eest võitlema.»

Tagasi üles