Otsepilt: olümpiapronksid tulevad starti sõudmise sisemeistrivõistlustel, haige Endrekson jättis tiitli vabaks!

Täna kell 11 algavab Postimehes ülekanne Jüri spordihoones toimuvatelt Eesti sisesõudmise meistrivõistlustelt, kust teiste seas võistlevad Andrei Jämsä, Allar Raja ja Kaspar Taimsoo.

Mõõduvõtust peab haiguse tõttu loobuma mullune meister, Eesti parim sisesõudja Tõnu Endrekson, jättes trooni vabaks eelmise võistluse hõbedale Allar Rajale. Mäletatavasti oli Endreksoni edu eelmisel aastal Raja ees vaid 0,6 sekundit.

«Jäin mõned päevad tagasi kõhuviirusesse ning arvan, et meistrivõistlustel startida poleks tark tegu. Taastun ja teen need kaks kilomeetrit järgmisel nädalal,» rääkis Endrekson sõudeliidu kodulehe vahendusel.

Kullapretendent Allar Raja möönis, et tugeva rivaali eemale jäämine kaotab mõnusa ootusärevuse, aga läheb ikkagi endast kõike andma. «Kui sul kedagi otseselt kõrval pole, on raskem endast maksimaalset võtta, kuid tugevaid tegijaid on Jüris startijate seas veelgi. Tõnu eemale jäämine otseselt kurvaks ei tee, sest tähtis on suur pilt – tean, et treeningud on tal plaanipäraselt kulgenud ja loodaks nii mõneski paadis suvel koos võidu sõita,» arvas Raja.

Olümpiamedalistide kõrval stardivad noored, veteranid ning parasõudjadki. Programm saab alguse kell 11 parasportlaste ja veteranide sõiduga ning kulmineerib kell 16.20 meeste 2000 meetri finaaliga. Vahele mahuvad põnevad noorte ning kergekaallaste etteasted. Esialgse stardiprotokolliga on võimalik tutvuda SIIN.

Tagasi üles