Viienda geimi ulmelahendus

Viljar Voog
Tartu meeskond, olgu siis Pere Leiva või Bigbanki nime all, tuli kolmandat korda Eesti-Läti tšempioniks. Foto: Kristjan Teedema

Ilmselt jõudsid kõik Tartu Bigbanki ja Saaremaa VK võrkpallurid Credit24 meistriliiga trilleriks kujunenud finaali viiendas geimis korra mõelda, et nemad ongi tänavused tšempionid. Lõpuks tõstsid lõvidega trofee kolmeaastase vahe järel pea kohale tartlased

Poolfinaalis võtsid nii Tartu (3:0 Pärnuga) kui ka Saaremaa (3:1 RTUga) harjumuspärase võidu. Nende omavahelise matši esimesest neljast geimist pole suurt midagi rääkida: esimeses mängisid närvid, mitte võrkpallurid, järgmises kahes oli Tartu enesekindlam, kuid neljandas, kui selg oli vastu seina, võitlesid saarlased end vaprate viikingitena viigini.

Viimane geim läheb aga Eesti võrkpallifolkloori. Tartu rebis end 6:3 ette, üleplatsimees Siim Põlluäär vedas Saaremaa viigini. Võõrustajate diagonaalründaja Hindrek Pulk vastas sellele omapoolse soologa, vahe oli juba 12:7 Tartu kasuks – seda 15 punktini mängitavas geimis…