Järelvaadatav: Selveri noored ei jätnud Rakvere vanameistritele võimalusepoegagi
Algasid Eesti meistrivõistluste veerandfinaalid

Kolmapäeval, 6. märtsil algasid võrkpalli Eesti meistrivõistluste veerandfinaalid. Tallinna Selver sai kahe võiduni peetavas seerias 3:0 (25:19, 25:19, 25:18) jagu Rakvere Võrkpalliklubist. Mäng on järelvaadatav.

Üleplatsimees ja Selveri resultatiivseim oli 18 punkti toonud Oliver Orav. Timo Lõhmus lisas 9, Albert Hurt 8 ja Mihkel Varblane 7 silma. Rakvere suurimad punktitoojad olid Markus Uuskari ja Karl Maidle, kes tõid vastavalt 15 ja 13 silma.

Kui avamäng toimus Selveri kodusaalis Audentese spordihoones, siis teine lahing leiab aset 10. märtsil Rakvere spordihoones. Juhul kui Rakvere peaks seeria viigistama, mängitakse otsustav matš 11. märtsil taas Audenteses.

Enne mängu:

Credit24 Meistriliigas sai Selver viienda, Rakvere kuuenda koha. Omavahel kohtuti Credit24 Meistriliiga põhiturniiril kahel korral ja esimese mõõduvõtu võitis Rakvere 3:2, teises jäi tulemusega 3:0 peale samuti Rakvere.

Selveri loots Aapo Rantanen rääkis, et tegu on kahe üsna erineva meeskonnaga. «Meie oleme noortest koosnev tiim, Rakverel on rohkem vanemaid mängumehi ja kindlasti on neil rohkem kogemusi. Edu saavutamiseks peavad meie põhimehed suutma oma taset hoida. Rakvere mängus on kogemusele vaatamata samuti kõikumisi ning ma usun, et selles seerias saadab edu seda meeskonda, kes suudab neid kõikumisi rohkem vältida,» sõnas Rantanen.

Selveri mängijaid on viimasel nädalal kimbutanud mitmed külmetushaigused. «Loodan, et kolmapäevaks on kõik mehed tagasi rivis ja mõlemad meeskonnad saavad mängida täiskoosseisus,» lisas juhendaja.

Rakvere juhendaja Andres Toode ütles, et Selver on väga ebamugav vastane. «Nad pole sel hooajal kellelegi sobinud – Selveri mängijad on kiired, hüppavad kõrgele ja lisaks tegutsevad nii kaitses kui rünnakul väga organiseeritult. Lihtne see seeria meile kindlasti ei tule,» rääkis Toode, kelle meeskonnas on mitmel põhimehel vigastusemured.

«Andris Õunpuu väänas Credit24 Meistriliiga veerandfinaalis tugevalt hüppeliigest ja on nüüd raviga tegelenud. Tanel Uuskülal annab õlg tunda ja Ronald Järv tegi põskkoopapõletiku tõttu antibiootikumikuuri läbi,» loetles juhendaja.

«Samas on Denis Losnikov ja Markus Uuskari saanud korralikult mängida. Saab näha, kuidas oma mootori käima saame, aga loodetavasti veame ikka välja. Credit24 Meistriliigas me Riiat ära ei murdnud ja nüüd Eesti meistrivõistlustel on juba kohustus poolfinaali jõuda, loodan, et see meid kammitsema ei hakka,» lisas peatreener.

Tagasi üles
Back