Raido Ränkel ja Marko Kilp kinnitavad, et nende südametunnistus on puhas

Raido Ränkel (vasakul). FOTO: Tairo Lutter

Sel ajal, kui Eesti murdmaasuusatamine saab järjest uusi hoope lisanduvate dopingutarvitajate näol, julgevad suusatajad Raido Ränkel, Marko Kilp, Alvar Johannes Alev, Kaarel Kaspar Kõrge ja Karl Erik Rabakukk teha kogu Eesti rahvale, kõigile suusatamise pöidlahoidjatele, olemasolevatele ja tulevastele sponsoritele ühisavalduse ning kinnitavad, et nende südametunnistus on puhas ja nemad ei ole kunagi dopingut tarvitanud.

«Julgen kõigile öelda, et mina saan öösel rahulikult magada, sest minu südametunnistus on puhas ning minu poolehoidjad ja toetajad ei pea minus pettuma. Mul on siiralt kahju, et spordiala, mille nimel olen rasket tööd teinud juba lapsest saati, on sattunud sellise põlu alla ning suur küsimärk varjutab kogu edasist jätkamist. Sellises seisus oleks väga lihtne käega lüüa ja kõigest loobuda, sest kogu oma suusakarjääri jooksul olen palju jäänud kõrvale ka pereelust. Kuid spordimehele omaselt ei saa ma kõige raskemal ajal alla anda, südametunnistus ei luba seda. Isegi kui jätkamise lootused on nullilähedased, proovin teha kõik, et Eesti murdmaasuustamine ei kaoks ja meie puhaste sportlastena saaksime end näidata ning tõestada,» ütleb Raido Ränkel oma avalduses meediale.

«Ka mina saan käsi südamel öelda kõigile, et mina teen puhast sporti hinge ja armastusega ning minu jaoks kehtib nulltolerants igasugustele keelatud võtetele. Ma olen siiralt tänulik kõige eest, mida on õpetanud mulle minu treener Anti Saarepuu ja puhast mängu mängivad tiimikaaslased. Ka mina ei ole veel suusatamisega lõpparvet teinud ja loodan väga, et kui tõesti soovida, siis vähemalt meie saame murdmaasuusatamisega jätkata,» võtab oma sõnad kokku ka Marko Kilp.

Mis saab Eesti suusatamisest edasi? Sellele küsimusele on veel vara vastata. Kui hooaja lõpuni on jäänud veel loetud võistlused, ei tea ka treener Anti Saarepuu, kas eestlased sel hooajal enam võistelda saavad. «Loodame, et igas halvas leidub siiski ka midagi head ning meil on võimalik erinevate osapoolte abiga alustada nullist ja ehitada Eesti murdmaasuusatamine uuesti üles. Ees saavad olema rasked ja otsustavad ajad, kuid lootma peab, et meil on endiselt toetajaid ja poolehoidjaid, kes keerulisel ajal saavad oma õla toetuseks alla panna,» loodab Anti Saarepuu. 

Tagasi üles
Back