Poltoranini treener: olen osaliselt selle situatsiooni põhjustaja

Aleksei Poltoranin. FOTO: JONATHAN NACKSTRAND / AFP

Kasahstani suusataja Aleksei Poltoranini treener Aleksei Nakonetšnõi pöördus avalikkuse poole ja võttis moraalselt osa Poltoranini dopingusüüst enda peale.

Nakonetšnõi alustas Poltoraniniga koostööd juba siis, kui kasahh oli kõigest 11 aastane. Treener palus eile Kasahstani inimestelt vabandust, kuid kinnitas veendumust, et Poltoranini dopingureeglite vastu eksimine ei jõudnud kavatsusest kaugemale.

«Kallid kasahhid, palun oma õpilase antidopingureeglite rikkumise pärast vabandust. Pean end osaliselt selle situatsiooni põhjustajaks. Olen juba 11 aastat Alekseile seadnud vaid ühe eesmärgi – võita kuldmedal kõige tähtsamal võistlusel. Kullajaht tõi endaga kaasa aga lubamatu teo,» ütles Nakonetšnõi.

«Palun kõigil Alekseid toetada. Soovin, et ta naaseks tippsporti ning kaitseks meie au kõige kõrgemal tasemel,» jätkas Nakonetšnõi.

Poltoranin pole tänaseni meedia ette ilmunud. Küll aga saatis ta välja avalduse, milles ütles, et soovis maailmameistrivõistluste ajal dopingut kasutada, kuid mõtles viimasel hetkel ümber.

Tagasi üles
Back