2022. aasta jalgpalli MM võib toimuda ka Omaanis

FIFA president Gianni Infantino

FOTO: Naseem Zeitoon / REUTERS/Scanpix

Rahvusvaheline jalgpalliliit FIFA on arutluse alla võtnud 2022. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste finaalturniiri korraldamise. FIFA president Gianni Infantino on teinud ettepaneku suurendada meeskondade arvu 32-lt 48-le juba järgmisel MM-l Kataris ning kaalunud Omaanile anda 2022. aasta maailma meistrivõistluste kaaskorraldusõigus.

Esialgselt oli meeskondade arvu suurendamine plaanis 2026.aasta MM-l.  Vastav otsus tehakse tõenäoliselt käesoleva aasta juunis. FIFA on juba mõista andnud, et Kataril üksi võib 48 meeskonnaga turniiri organiseerimine raskeks minna. Katari vastavad ametnikud on teada andnud, et nemad enne mingeid seisukohti ei avalda kui FIFA otsus lõplik.

Samas on keeruline ka ümbruskonna poliitiline situatsioon. Araabia Ühendemiraadid, Saudi Araabia, Bahrein ja Egiptus on lõpetanud igasugused poliitilised, kaubanduslikud ning transpordialased suhted Katariga, sest süüdistavad riiki terrorismi toetamises. Katar loomulikult eitab kõiki süüdistusi.

Araabia Ühendemiraatide spordijuht Mohammad Khalfan al-Romaithi ütles möödunud kuul, et AÜE, Kuveit ning Omaan võiksid kolmekesti korraldada 48 meeskonnaga jalgpalli maailmameistrivõistluste finaalturniiri alagrupi mänge. Kuid pidas oluliseks, et probleemid Katariga on selleks ajaks lahenduse leidnud.

Tagasi üles