Eestlannad püüavad rekordnumbritega MK-sarja avaetapilt kõrgeid kohti

Rütmika võimlejad

FOTO: Indrek Kask

Nädalavahetusel selguvad tänavuse rühmvõimlemise MK-sarja esimese etapi võitjad. Avaetapil Bulgaarias on võistlustules rohkem võistkondi, kui kunagi varem – meistriklassis osaleb 24, juunioride seas 18 esindust.

Eesti naiskondadest alustavad VK Janika Senior Team, VK Janika Elite Team ja Rütmika Elite Team. Kõige suuremad ootused on seotud Rütmika neiudega, kes lõpetasid möödunud sügisel juuniorklassis esinemise MK-etapi poodiumil ning alustasid hooaega Miss Valentine´i kuldmedaliga.

«VK Rütmika kava on kiire, täpne, raske ja väga tehniline,» kirjeldas Lea Kriibi, Eesti Võimlemisliidu rühmvõimlemise toimkonna esinaine. «Tippu jõudmiseks tuleb ühes ajahetkes teha mitu liigutust, kehatöö on kõige tähtsam ja seda jälgivad kohtunikud kullipilgul,» ütles ta. 

Tänavu on MK-sarjas Eestil väljas kolm naiskonda, mis omakorda tähendab võimalust kaasa rääkida kõrge koha eest riikide arvestuses. Juunioride seas astuvad MK karusselli kaks naiskonda – VK Pirueti Arabella ja VK Janika Grisete. «Eestis on kolm klubi, kes teevad nii head tööd, et suudavad tipptasemel võistkonna välja panna. Nähes, kui tihedaks on läinud konkurents, peaksime oma neidude üle olema väga uhked,» kiitis Kriibi. 

Rühmvõimlemine on viimastel aastatel kulgenud Venemaa ja Soome naiskondade dikteerimisel. Tänavuse hooaja alguses on näha, et järjest jõulisemalt pürib tippu Jaapan. «Võimlemine eeldab tohutult töötunde, jaapanlaste töövõime ja distsipliin on aga kõrgel tasemel,» sõnas Kriibi. 

MK-etapi soojenduseks peeti laste turniiri, kus osales 57 võistkonda. Eesti tüdrukud olid samuti kõrges konkurentsis -  8.-10-aastaste seas saavutas VK Pirueti Carmella 5. koha, 12.-14-aastaste seas VK Rütmika Ladybird 4. koha.

Meistriklassi ja juunioride eelvõistlused toimuvad täna, finaalid homme. 

Tagasi üles