Toyota otsib Latvala Mehhiko MM-ralli rikkunud probleemile lahendust

Jari-Matti Latvala ja Miika Anttila Mehhiko MM-rallil.

FOTO: FRANCISCO GUASCO / EPA

Toyota rallimeeskonnal on kavas sel nädalal katsetada uut generaatorit, et leida möödunud nädalavahetusel Mehhiko MM-ralli kaheksanda kiiruskatse eel Jari-Matti Latvala Toyota Yaris WRC-masina seisma jätnud probleemile lahendus.

Nimelt lõpetas ühtäkki Latvala masina generaator Mehhiko kuumades oludes laadimise, mistõttu lõppes enne juhtumit üldarvestuses neljandal kohal paiknenud soomlase jaoks ka võidusõit kõrges mängus.

Toyota meeskonna pealik Tommi Mäkinen soovis rõhutada, et see probleem pole kuidagi seotud eelmistel aastatel Toyota WRC-masinaid kimbutanud jahutusprobleemidega, vaid tegu oli spetsiifilise probleemiga McLareni tarnitava generaatori ühendamisel.

«Küsisime neilt, kas nad võiksid ühenduse modifitseerida nõnda, et see oleks manuaalne ning kuumusest mitte sõltuv, kuid nad pole seda teinud. Teeme võrreldava katse ühe teise tarnija generaatoriga, et leida olukorrale lahendus,» selgitas Mäkinen portaalile Autosport. «Me peame sellega kohe tegelema,» lisas ta.

Kui Latvala generaatoriprobleem kõrvale jätta, siis ükski teine tehniline probleem vastukaaluks viimasele kahele aastale Toyota Yaris WRC-masinaid ei kimbutanud. Ott Tänak ja Martin Järveoja teenisid lõpuks teise koha, rehvipurunemise üle elanud Kris Meeke ja Sebastien Marshall lõpetasid viiendana ning superralli süsteemis sõitnud Latvala ja Miikka Anttila tõusid lõpuks kaheksandaks.

Tagasi üles