Kalevi järgmine vastane Ühisliigas palkas kaks kogenud mängijat

Kalev/Cramo jäi hooaja esimeses lahingus võõrsil Moskva oblasti Himkile alla.

FOTO: Ira Somova / VTB / Flickr

Korvpalli VTB Ühisliigas mängiv Moskva oblasti Himki andis oma koduleheküljel teada, et sõlmis käimasoleva hooaja lõpuni kestvad lepingud lätlase Janis Timma ja venelase Dmitri Sokoloviga.

26-aastase ääremängija Timma mängijaõigused kuuluvad Kreeka tippklubile Pireuse Olympiakos, kus ta loodetud mänguaega ei teeninud. Läti koondislane mängib Himkis laenulepingu alusel.

Himki peatreener Rimas Kurtinaitis: «Meil on tõsised probleemid lauapallidega, seega otsustasime oma meeskonda täiendada. Timma on meile hea valik, ta aitab meil palju agressiivsemalt mängida. Tal on suur potentsiaal, mida me kavatseme ära kasutada.»

34-aastane korvialune jõud Sokolov mängis Himkis ka aastatel 2015-2018, kui pälvis klubiga kaks aastat järjest hõbemedali, kuid pärast möödunud hooaega temaga lepingut ei pikendatud, sest venelane oli vigastatud. Kurtinaitise sõnul pole Sokolov pool aastat mänginud ja on ideaalvormist kaugel, aga mingid minutid meeskonnas, kus tsentrid on aeglased, ta ilmselt teenib.

Nii Timma kui Sokolov on registreeritud vaid VTB Ühisliigasse, mis tähendab, et Euroliigas nad Himkit aidata ei saa. Ühisliigas asub Himki neljandal (eespool on Moskva CSKA, Kaasani Unics, Krasnodari Lokomotiv-Kuban) ja Euroliigas 13. tabelireal (play-off’i koht on nelja võidu kaugusel).

Himki on ühtlasi ka Eesti meisterklubi Kalev/Cramo järgmine vastane VTB Ühisliigas. Eeloleval pühapäeval kohtuvad Kalev ja Himki Saku Suurhallis. Mängust näeb otsepilti Kanal 12 ja Postimehe vahendusel.

Tagasi üles