Donaldas Kairys: läheme Himkit võitma!

  • Ameeriklastest mängijatel veab, et abitreener on Russell Bergman
  • Soovib, et hoolealused usaldaks treenerite sõnumeid paremini
  • «Korvpalli puudutava juhtimisega saab hakkama iga treener.»

Donaldas Kairys on maksimalist ja nõuab hoolealustelt sama. 

FOTO: Tairo Lutter/Postimees/Scanpix

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond alistas esmaspäeval hiilgavas stiilis Astana ja läheb pühapäeval VTB Ühisliigas jõudu katsuma Euroliigasse kuuluva Himkiga. Kalevi peatreener Donaldas Kairys avas Postimehele antud pikemas usutluses küllalt eduka hooaja tagamaid, avaldades näiteks uue detaili tsentri Arnett Moultrie kohta.

Lugu kuulatav Minu Meedia tellijatele

Donaldas, Kalevil on Ühisliigas praegu 19 mängust üheksa võitu. Kui mõtlete tagasi, kas olete tiimi asjadega umbes sealmaal, kus möödunudsuvise ettekujutuse järgi märtsis pidanuksite olema?

Oleme kokku saanud enam-vähem soovitud meeskonna. Vahepeal tuli muutusi, eri põhjustel lahkus kolm põhimeest. Suurim kaotus oli number kolme kohal, kust on läinud Ivan Almeida ja Janari Jõesaar. See annab tunda. Erik Keedus naasis pärast vigastust, alles uuel aastal, ega ole veel päris valmis. Hea, et lisandus Tanel Kurbas.

Väga tore, et õnnestus hankida Moultrie, kes muutis meie meeskonna mängupilti 180 kraadi võrra. Muutusime rünnakul palju enesekindlamaks. Nüüd on küsimus vaid selles, kui ühes hingavaks on meeskonda võimalik muuta. Nüüd, hooaja lõpusirgel on käes aeg mängida oma parimat korvpalli.

Tagasi üles