Laskesuusakoondise peatreener naiste selle hooaja edust: ei oodanud sellist sammu edasi

Indrek Tobreluts (keskel) laskesuusahooaja avamisel.

FOTO: Mihkel Maripuu / EESTI MEEDIA/SCANPIX

Eesti laskesuusaneiud on tänavusel hooajal teinud suure arenguhüppe edasi. Seda tõestavad korralikud esitused nii MK-sarjas kui ka maailmameistrivõistlustel. MMil saavutas Eesti teatenaiskond koosseisus Regina Oja, Tuuli Tomingas, Johanna Talihärm ja Meril Beilmann 12. koha.

«Üllatavalt suur samm edasi. Loomulikult teeme selle nimel ka igapäevaselt tööd, aga sellist sammu võrreldes eelmise aastaga ei oodanud,» tunnistas Tobreluts pärast edukat teatesõitu ETV otse-eetris.

Ta lisas: «Ilmselt oleme midagi õigesti teinud. Sellest aastast on palju kaasa võtta, aga järgmist sammu on oluliselt keerulisem teha. Saab näha. Kevadel on palju mõtlemist ja loodan, et järgnevad otsused on õiged.» 

Võrdluseks: Eesti teatenaiskond on tiitlivõistlustel jõudnud kümne parema hulka vaid korra, kui 1992. aasta Albertville’i olümpiamängudel tuli suisa üheksas koht. Kaks aastat hiljem Lillehammeri olümpial saadi 12. koht, täpselt nagu nüüd Östersundis. Paremaid saavutusi pole ajaloost ette näidata.

Kui suure rühmaga on Eesti naiskond järgmisel hooajal esindatud?

Tobreluts ETV-le: «Hetkel on meil seitse täiskasvanut naist koondises. Järgmisel aastal juunioreid ilmselt peale ei ole tulemas. Eks kevad näitab, mida otsustab Kadri Lehtla (kas jätkab või mitte) ja ka Susan Külmal on olnud terviseprobleemid. Maksimum on seitse, aga loodan, et siit saame jätkata vähemalt kuue naisega.»

Tagasi üles