Postimees TV: Rooney kõmmutas hooaja kolmandas mängus kübaratriki

Kris Ilves

Wayne Rooney koduklubi DC United sai jalgpalliliigas MLS ühe viigi kõrvale hooaja teise võidu, alistades hooaja kolmandas mängus koduväljakul 5:0 Real Salt Lake’i.

Rooney arvele kogunes kolm tabamust ja üks väravasööt. Ta avas skoori 34. minutil, kui realiseeris 11 meetri karistuslöögi. Seitse minutit hiljem suurendas inglane DC Unitedi eduseisu juba kaheväravaliseks. Avapoolaja kolmandal üleminutil teenis punase kaardi Real Salt Lake’i mängija Jefferson Savarino.

Teisel poolajal jätkus DC Unitedi väravafestival. Rooney vormistas kübaratriki 65. minutil ja andis paarkümmend minutit hiljem nurgalöögist resultatiivse söödu Lucas Rodriguezile. 67. minutil sai teise kollase kaardi Marcelo Silva ning Real Salt Lake mängus lõpuvileni kahemehelises vähemuses. Lõppseisu vormistas 80. minutil Ulises Segura.

DC United hoiab seitsme punktiga (väravate vahe 7:0) idakonverentsis esikohta, Real Salt Lake asub läänekonverentsis nelja silmaga seitsmendal tabelireal.

Väravalööjate edetabelis jagab Rooney kolme tabamusega esikohta Jordan Morrise (Seattle Sounders), Ignaci Piatti (Montreal Impact) ja Memo Rodrigueziga (Houston Dynamo).