Itaalia võitis laskesuusatamise MMil kuldmedali
Talihärm jäi esimesena ühisstardist välja

Dorothea Wierer.

FOTO: JONATHAN NACKSTRAND / AFP

Laskesuusatamise maailmameistrivõistlused Östersundis lõppevad ühisstardist sõitudega. Naiste 12,5 km pikkusel distantsil tuli maailmameistriks itaallanna Dorothea Wierer.

Wierer läbis kolmand lasketiiru puhaste paberitega ja sai lähima jälitaja ees enam kui pooleminutilise edu. Viimases tiirus eksis itaallanna kahel lasul, mis tähendas kahte trahviringi, ning vahe venelanna Jekaterina Jurlova-Perchtiga vähenes kümnesekundiliseks.

Seda eduseisu Wierer maha ei sõitnud, kuigi Jurlova-Percht jõudis lähemale, kuid enne tuli finišijoon vastu. Wiereri ja Jurlova-Perchti järel saavutas pronksmedali sakslanna Denise Herrmann. Kodupubliku ees jäi esimesena medalita rootslanna Hanna Öberg, esikuuikusse mahtusid ka norralanna Tiril Eckhoff ja sakslanna Laura Dahlmeier.

Tulemused: 1. Wierer (2 trahviringi), 2. Jurlova-Percht (2; +4,9), 3. Herrmann (4; +15,4), 4. Öberg (3; +52,7), 5. Eckhoff (4; +57,7), 6. Dahlmeier (4; +1.03,4).

Tegu oli Itaalia esimese kuldmedaliga sellel MMil. Segapaaristeatesõidus (Wierer ja Lukas Hofer) ja naiste individuaaldistantsil (Lisa Vittozzi) tuli hõbe- ning segateatesõidus (Vittozzi, Wierer, Hofer, Dominik Windisch) pronksmedal.

Johanna Talihärm, kes oli Eesti parim naislaskesuusataja Östersundi maailmameistrivõistlustel, jäi esimesena ühisstardist sõidu nimekirjast välja. Viimase ehk 30 sportlasena pääses starti lätlanna Baiba Bendika, sest USA esindaja Susan Dunklee loobus viimasel hetkel.

Tagasi üles