Kairys ja Kurtinaitis: füüsis otsustas, Kalev väsis lõpus

Donaldas Kairys.

FOTO: Tairo Lutter / Postimees/Scanpix

BC Kalev/Cramo kaotas korvpalli Ühisliigas Himkile viimastel minutitel 85:96, mõlema meeskonna peatreenerid tõid peamise tegurina välja füüsise.

35 minutit mängust meeldis mulle, võitlesime ka lauas hästi. Ent kui saabus tähtsaim aeg, näitas Himki parimat korvpalli. Meie mängijaid hakkas aga kimbutama väsimus ja see tingis kehvade otsuste vastuvõtmise,» nentis Kalevi juhendaja Donaldas Kairys.

Tema Himki kolleeg, teine leedulane Rimas Kurtinaitis märkis, et Euroliigas mängimine kulutab küll kõvasti jõuvarusid, aga tema hoolealused olid ikkagi värskemad. «Olime lõpus kiiruses üle,» märkis Kurtinaitis. «Meile oli teada, et tuleb raske mäng, sest kõik tabeli keskosa meeskonnad nagu Kalev, VEF, Nižni on ohtlikud. Eriliselt pingutatakse Euroliiga tiimide CSKA ja Himki vastu. Kalev võitles kõvasti, pidas meiega hästi sammu ja olen õnnelik, et võitsime.»

Kairys lisas, et kaotus valmistas suure pettumuse: «Läksime võitlema. Tegutsesime neljanda veerandi keskpaigani kõrge intensiivsuse ja hea emotsiooniga.»

Kurtinaitise sõnul aitas palju vigastusest taastunud Jordan Mickey naasmine ja Pireuse Olympiacosest laenule saadud Janis Timma lisandumine – nad viskasid vastavalt 25 ja 17 punkti. «Timma oli meiega teinud ühe treeningu. Ent pole vahet, mis keelt sa räägid, on olemas korvpallikeel. Seda mõistab ta hästi, ta on väga intelligentne mängija ja suutis koheselt meid aidata,» rääkis Himki loots.

Tagasi üles