Eesti iluvõimlemise juuniorkoondis naasis Ukrainast kolme medaliga

Iluvõimlemise juuniorkoondis.

FOTO: Erakogu

Möödunud nädalavahetusel Kiievis toimunud traditsioonilisel Derjugina Cup Grand Prix võistlusel said Eesti iluvõimlemise juuniorid tõusta pjedestaalile kolmel korral.

Koju toodi mitmevõistluse pronksmedalid ja pühapäevaselt finaalvõistluselt mõlema ala hõbemedalid. Rõngakava eest teenisid juuniorid finaalis hooaja kõrgeima hinde – 20,85 punkti. Nii mitmevõistluse kui eraldi alad võitis Valgevene juuniorkoondis, meie tüdrukud edestasid tugevate iluvõimlemisriikide Ukraina ja Bulgaaria koondisi. Juunioride võistlusel osales kaheksa riiki.

Eesti juuniorkoondisesse kuuluvad Erika Dokutšajeva, Dilana Kanger, Polina Kitajeva, Maria-Aleksandra Ploduhhina, Ilona Tihhomirova ja Natali Vei, koondise treener on Larissa Gorbunova.

«Euroopa meistrivõistlused ootavad ees maikuus, trennisaalis on suur töö ära tehtud, nüüd on olulisim kasvatada enesekindlust välisturniiridel nimekate konkurentidega võisteldes. Natuke saame kavasid ka raskemaks teha, et veel kõrgemat hinnet teenida,» ütles koondise treener  Gorbunova. «Tüdrukud on fantastilised, nad on ju tavalised 14-aastased koolitüdrukud, kes hommikul on koolis ja siis pärastlõunal trennis. Ka koolidel on põhjust olla uhke oma õpilaste tulemuse üle».

Meistriklassi Grand Prix võistlusel tegi väärikad katsed uute kavadega kindlust koguv Eesti meistriklassi koondis. Samuti kaheksa riigi konkurentsis tuli mitmevõistluses viies koht, eraldi aladel pallikavaga viies ning kolme rõnga ja kahe kurikapaariga kavas kuues koht.

«Meie ettevalmistust on hooaja alguses häirinud koondise kapteni jalavigastus, mis tingis võistlevas koosseisus ja ka kavas muudatusi. Kiievis oli nüüd esimene suur start ja üldjoontes jäin tüdrukutega rahule. Kolme rõnga ja kahe kurikapaari kavas olid veel rumalad vead sees, kuid hea oli see kohtunikele ning treeneritele kava kompositisoonid meeldisid,» sõnas meistriklassi koondise peatreener Natalja Bestšastnaja.

Eesti meistriklassi koondisesse kuuluvad Helena Jäe, Laurabell Kabrits, Vasilina Kuksova, Arina Okamanchuk, Carmely Reiska, Lera Teino ja Alina Vesselova.

Meistriklassi koondise aasta olulisim võistlus - olümpiapääsmeid jaotav maailmameistrivõistlus - toimub septembris. Juunioride esimene tiitlivõistlus - Euroopa meistrivõistlused- on juba maikuu keskel. Juulikuus toimuvad esimesed juunioride maailmameistrivõistlused.

Iluvõimlemise juuniorkoondis.

FOTO: Erakogu

Tagasi üles
Back