Kahest kaks: Sildaru valiti taas USA Spordiakadeemia kuu parimaks sportlaseks
Sildaru edestas mäesuusatamise ajalugu teinud ameeriklannat

Maailmakuulus freestyle-suusataja Kelly Sildaru kuulub Eesti riiklike spordistipendiumite saajate hulka.

FOTO: Sean M. Haffey / AFP

USA Spordiakadeemia nimetas teist kuud järjest parimaks naissportlaseks Eesti freestyle-suusataja Kelly Sildaru.

Kui jaanuaris valiti internetileheküljel www.ussa.edu toimunud hääletuse põhjal Sildaru parimaks USAs Aspenis X-mängudelt teenintud kolme medali eest, siis veebruaris krooniti eestlanna karjääri jooksul esmakordselt täiskasvanute MMil rennisõidus maailmameistriks.

USA Spordiakadeemia toob oma kirjelduses välja, et Sildaru kerkis 16-aastaselt noorimaks freestyle-suusatamise rennisõidu maailmameistriks ja tegi naiste seas esmakordselt maailmas rennisõidus triki switch 1080, mida hindasid kohtunikud 95 punkti vääriliselt.

Veebruari parima naissportlase valimisel tuli teiseks tänavu mäesuusatamise ajalugu teinud ameeriklanna Mikaela Shiffrin, kes võitis sel hooajal MK-sarja nii üldarvestuses, slaalomis, suurslaalomis kui ka ülisuurslaalomis. Kolmandaks valiti USA kiiruisutaja Brittany Bowe.

Meeste seas teenis veebruarikuu parima sportlase auhinna USA freestyle-suusataja Aaron Blunck, kes tuli sarnaselt Sildarule rennisõidus Prantsusmaa veterandi Kevin Rollandi ees maalmameistriks. Teise koha teenis šveitslasest kergejõustiklane Julien Wanders ja kolmanda unelmate korvpalliliigas NBA mängiv kreeklane Giannis Antetokounmpo.

Tagasi üles