Otsustava kohtumise kaotanud Rooba ja JYPi hooaeg sai läbi

Silver Tabo
Robert Rooba (keskel) oma koduklubi Jyväskylä JYPi särgis.
Robert Rooba (keskel) oma koduklubi Jyväskylä JYPi särgis. Foto: TT NEWS AGENCY / REUTERS

Eesti jäähokikoondislase Robert Rooba koduklubi Jyväskylä JYP langes Soome meistrivõistlustel play-off'is konkurentsist, kui kaotas võõrsil otsustava kohtumise Rauma Lukkole tulemusega 1:4 ning pidi seega kahe võiduni peetavas seerias tunnistama vastase 2:1 paremust.

Lukko ridades skoorisid Janne Keränen, Ville Heinola, Rony Ahonen ja Brandon DeFazio. JYPi ainsa tabamuse viskas kohtumise viimasel minutil tšehh David Tomasek.

Veerandfinaalis läheb Rauma Lukko vastamisi ülekaalukalt põhiturniiri võitnud meeskonnaga Oulun Kärpät.

25-aastane Rooba tegi tänavu oma karjääri parima hooaja, kui kogus 25 resultatiivsuspunkti ehk viskas JYPi parimana 17 väravat ning jagas kaaslastele kaheksa väravasöötu.