N, 11.08.2022

Postimees TV: James Harden jõudis NBAs ainulaadse tähiseni

Toimetas Indrek Raudkivi
Postimees TV: James Harden jõudis NBAs ainulaadse tähiseni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

NBA korvpalliklubi Houston Rocketsi viskekahur James Hardenist sai esimene mängija NBA-s, kes visanud ühel hooajal vähemalt 30 punkti kõigi 29 vastase vastu.

Valitsev MVP tulistas 121:105 võidumängus Atlanta Hawksi vastu 31 punkti. Harden on nüüd 67-s mängust koguni 48 korral suutnud visata ühes mängus üle 30 punkti. Nimetatud mängus lisas 29-aastane täpsuskütt enda kontosse veel 10 resultatiivset söötu ja 8 lauapalli.

Sel hooajal on Harden 30 ja enam punkti visanud koguni 32-s mängus järjest. Selline seeria viis teda NBA läbi aegade edetabelis teisele positsioonile. Enam on suutnud vaid legendaarne Wilt Chamberlain 60-ndatel, kes viskas 30 või rohkem punkti koguni 65-s järjestikuses kohtumises.

Ka Chamberlain suutis skoorida üle 30 punkti kõikide vastaste vastu ühe hooaja jooksul, kuid siis oli lihtsalt meeskondi vähem. NBA suurendas liiga meeskondade arvu 30-le 2004. aastal.

Lääne konverentsi liider on tiitlikaitsja Golden State Warriors, Houston Rockets jääb maha kolme punktiga ning on tabelis kolmas.

Märksõnad
Tagasi üles