Vaata sarja: droonide võistlussari väisas Tallinna Linnahalli

Eesti esimese droonivõistluste sarja teine hooaeg hakkab lõpusirgele jõudma, eelviimane etapp toimus seekord Tallinna Linnahallis. Omavahel võtavad mõõtu 24 Eesti, Läti ja Soome tipp-pilooti ainulaadsel võistlusrajal. Postimehe spordiportaali vahendusel saad jälgida, kuidas regiooni parimad piloodid võistlevad suurele auhinnarahale Elisa Drone Racing League sarjas.

Võistlusdroonid on kerged ja väga vilkad nelja propelleriga õhusõidukid, mida piloot juhib raadio teel kasutades drooni pardal oleva kaameraga juhtmevabalt ühendatud videoprillidest nähtavat videopilti.

«Pidada droonivõistlust ajaloolises Tallinna Linnahallis on olnud üks minu ammuseid unistusi. Siin peetud muusikalid, koolilaadad ja sajad erinevad sündmused, mis minu puhul jäävad lapsepõlve on jätnud kustumatu mälestuse, ning kui siia üle kümne aasta uuesti sisse astusin pean tunnistama, et hoones hetkel valitsev õhustik vaid rõhutab selle koha kunagist hiilgust. Siinne ainulaadne keskkond pakub võistlejatele tavapärasest väga erinevat olustikku. Sel korral on meil väga kiire võistlusrada ning isegi kaheminutilsite lenduda täisgaasil läbimine ostub väljakutseks.» Ütles võistluse peakorraldaja Rando Mere. Võistlusdroonide lennutamine on globaalselt kiiresti arenev tehnikaspordiala, mis nõuab piloodilt välkkiireid reflekse ning külma närvi, seadmata seejuures kedagi reaalsesse ohtu ning rajal riskitakse vaid tehnika purunemisega.

«Võistlussõµidud on kaks minutit pikad ning nelja kaupa ühisstardist minnes on iga piloodi eesmärgiks olla oma finaalis kahe parema hulgas, sest see tagab pileti järgmisesse finaali, kuni A finaalis saavad kokku päeva neli kiireimat kes selgitavad välja esikolmiku. Piloodil eksimisruumi ei ole ning kõik kaks minutit tuleb lennata oma võimete piiril,» kirjeldas võistlusformaati ja adrenaliinitulva võistluste direktor Rainer Ressar.

«Võistlusdroonide lennutamine on globaalselt kiiresti arenev tehnikaspordiala, mis nõuab piloodilt välkkiireid reflekse ja külma närvi, seadmata seejuures kedagi reaalsesse ohtu. Rajal riskitakse vaid tehnika purunemisega.»

Pilootide eesmärgiks on läbida kahe minuti jooksul rajal võimalikult palju ringe ning olla oma finaalis kahe parima piloodi hulgas, et tõusta edasi kõrgema tasemega finaali. Drooni juhib piloot puldiga ohutust kaugusest, aga piloot ise istuks justkui drooni pardal, sest ainus mida ta näeb, on drooni pardal oleva kaamera pilt oma videoprillides. Võistlusdroon on nelja propelleriga mehitamata õhusõiduk mis on võimelised arendma kiirusi kuni 200 km/h ning on nullist sajani kiirendama 0.4 sekundiga. Piloodi jaoks tähendab see, et rajal tuleb navigeerida igas sekundis läbi või ümber vähemalt kahe takistuse, seega nõuab juhtimine täit kontsentreerumist ja kokkupõrked on selle spordi sama loomulik kooslus nagu Anne ja Veski.

Vaata finaale kokkuvõtvast saatest, kuidas pilootidel läks. Postimees.ee toob sinuni iga etapi finaalide kokkuvõtted.

Kui soovid ala kohta rohkem infot siis vaata kindlasti sarja kodulehte, uuri ühiste trennipäevade kohta või haagi end spordialale külge Facebooki grupis «FPV Racing Estonia».

Tagasi üles