E, 25.09.2023

Mart Soidro: sporditegelased haarasid sule

Mart Soidro
, literaat
Facebook
Comments 6
Tallinn, 12.11.2018 Urmas Sõõrumaa. FOTO: Konstantin Sednev / Postimees
Tallinn, 12.11.2018 Urmas Sõõrumaa. FOTO: Konstantin Sednev / Postimees Foto: Konstantin Sednev / Postimees

Nädalase vahega ilmusid ajakirjanduses kaks tähelepanuväärset kirja, mis kirjutatud Mati Alaveri ja Andrus Veerpalu kaitseks. Trükivalgust nägi neist kaasteelise Urmas Sõõrumaa tänukiri «Tänan Mati Alaveri ja Andrus Veerpalu kõige eest, mis nad on teinud» (Postimees, 20.03.2019). 33 avaliku elu tegelase arvamusavaldust «Ajakirjanike maniakaalne sebimine on tülgastav» saab aga lugeda Delfist (14.03.2019).

Mul on kahju, et Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa lörtsis ära ühe ilusa eestikeelse sõna. Ilmselt pole ta lugenud Jaan Krossi «Kalleid kaasteelisi». Kui oleks, poleks ta söandanud Ellen Niidu välja pakutud sõna viigilehena elu hammasrataste vahele jäänud kamraadide puhul kasutada. Aga see selleks. Ma saan aru, et mõlema kirja autorid tegelevad siiras usus omaalgatusliku mainekujundusprojektiga, mõistavad dopingukasutuse hukka ja... hakkavad seejärel kunagisi sangareid õigustama.

«Oleme saanud koos nendega rõõmust rõkata ja hüpata, osaleda Raekoja platsil toimunud kohtumistel ja tunda uhkust. Olen neile selle eest tohutult tänulik!» kirjutas Sõõrumaa.

Facebook
Comments 6

Märksõnad

Tagasi üles