Klæbo teenis hädavajaliku võidu, kuid Bolšunov on löögiulatuses

Johannes Høsflot Klæbo

FOTO: DANIEL ERIKSSON / imago images / Bildbyran

Murdmaasuusatamise hooaja viimase MK-etapil Quebecis teenis naistest võidu Stina Nilsson ning meestest Johannes Høsflot Klæbo.

Naiste sprindis teenisid rootslannad kolmikvõidu. Nilssoni järel teenis teise koha Maja Dahlqvist (+0,01) kolmas oli Joanna Sundling (+1,28). Esimesena jäi poodiumilt välja norralane Maiken Caspersen Falla (+10,01). Viienda koha sai rootslanna Frida Karlsson (+10,59), kuues oli ameeriklanna Sadie Bjorsnen (+14,43).

Meestest teenis MK-üldarvestust silmas pidades hädavajaliku võidu Klæbo, kes edestas itaallast Federico Pellegrinot (+1,10) ning norralast Sindre Bjørnestad Skari (+1,55). Neljas oli Klæboga üldvõidu nimel võitlev venelane Aleksandr Bolšunov (+1,57), viies rootslane Johan Häggström (+15,06) ning kuues prantslane Lucas Chanavat (+33,76).

Tänase võiduga teenis Klæbo MK-sarjas juurde 50 punkti ning tema edu Bolšunovi ees kasvas 24 silma peale.

Kanadas peetaval minituuril on kavas veel kaks sõitu – klassikatehnika ühisstart ning vabatehnika jälitussõit. Iga etapivõit anna sportlasele 50 MK-punkti ning minituuri üldvõit 200 punkti ehk MK-sarjas on mängus veel 300 punkti.

Tagasi üles
Back