Video: konkurenti suusakepiga tabanud Venemaa suusataja sai MK-etapil disklahvi

Julia Belorukova.

FOTO: Sergei Bobylev / Sergei Bobylev/TASS

Quebeci murdmaasuusatamise MK-etapil astus norralanna Ingvild Flugstad Østberg sammu lähemale maailmakarika üldvõidule, kuid suusadraama peategelased olid hoopis venelanna Julija Belorukova ja Frida Karlsson.

«Ta vist arvas, et ma olin laskumisel liiga innukas, kuid ma saan sellest üle ja see teeb mind veelgi tugevamaks,» ütles 19-aastane Rootsi suusataja, kes Seefeldi maailmameistrivõistlustel sai täiskomplekti medaleid, pärast reedest sprindisistantsi Quebeci MK-etapil.

Veerandfinaalsõit oli täis draamat. Karlssoni ja venelanna vahel oli tõsine kontakt. Telepildilt on näha, et Karlssoni suusakepp tabab Belorukovat rinna piirkonda, selle peale läks venelanna täiesti keema ja virutas Karlssonile kepiga, nii et see purunes.

Belorukova diskvalifitseeriti ebasportliku käitumise pärast vahetult pärast sõitu. Vaata videot intsidendist!

«Ma ei pannud seda eriti tähele, kuigi ma mingit lööki tajusin,» ütles Karlsson.«Eks ma pean ise ka rohkem oma sõidustiili kontrollima,» lisas noor rootslanna.

Norra murdmaasuusatmise ekspert Torgeir Bjørn ütles, et kohtunike žürii tegi väga õige otsuse. «Ma nägin, et Belorukova läks endast välja, kuid miks, seda ma ei pannud tähele. Igal juhul löömine on ebasportlik ja diskvalifitseerimine ainuõige otsus,» sõnas Bjørn.

Belorukova mingeid kommentaare ei jaganud, küll tegi seda aga venelaste treener Markus Cramer. «Ma vaatsin seda videot mitu korda. Julija tahtis Karlssonist mööda minna, kuid Frida sulges tal tee ja lõi Belorukovat kepiga kaks korda näkku. Loomulikult sai Julija vihaseks,» ütles Cramer, kes samuti kuulus žüriisse ning otsusega rahul ei olnud.

Seejuures vehkis Karlsson lõpuspurdis samuti hoogsalt suusakeppidega, kuid sellega seoses kohtunikud midagi peale ei hakanud.

Tagasi üles