Kas play-off’i koht libiseb käest? Tenerife kaotas jälle

Kris Ilves
Janari Jõesaar (viskel).
Janari Jõesaar (viskel). Foto: cbcanarias.net

Eesti korvpallikoondise ääremängija Janari Jõesaare koduklubi Tenerife Iberostar sai Hispaania meistrivõistlustel viienda järjestikuse kaotuse, jäädes kodusaalis 60:67 alla liigatabeli viimasele Gipuzkoa meeskonnale.

Võõrustajad kaotasid madalaskoorilise esimese veerandaja 11:12, kuid läksid puhkepausile 28:26 eduseisus. Kolmanda veerandaja võitsid külalised kaheksa punktiga ning enne viimast kümneminutilist perioodi nautis Gipuzkoa 46:40 eduseisu. Tenerife alustas küll neljandat veerandaega 4:0 minispurdiga, kuid Gipuzkoa eduseisu käest ei andnud, kuigi Tenerife jõudis 50 sekundit enne lõpusireeni kolme punkti kaugusele.

25-aastane Jõesaar teenis mänguaega ligi kümme minutit, mille jooksul tal punktiarvet avada ei õnnestunud (kahesed 0/2). Tema arvele kogunes kaks lauapalli (mõlemad ründelauast), üks resultatiivne sööt ja kaks isiklikku viga.

Mängu resultatiivseimad Javier Beiran (Tenerife) ja Beqa Burjanadze (Gipuzkoa) viskasid võrdselt 14 punkti.

Tenerife järjekordne kaotus tähendab, et play-off’i viiv kaheksas koht on ootamatult käest libisemas. Kuu aja eest veel kindlalt esikaheksas olnud Tenerife (12 võitu ja 12 kaotust) edestab praegu lähimat jälitajat ühe võiduga, kuid pidanud ka ühe mängu rohkem.

Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria jagab kaheksa võidu ja 15 kaotusega 18 meeskonna konkurentsis 14.-15. kohta.