Eestlased tegid ujumise Baltimaade meistrivõistlustel puhta töö

Martin Allikvee.

FOTO: SANDER ILVEST / EESTI MEEDIA/SCANPIX

Eestlased kogusid 22.–23. märtsini Tartus toimunud Baltimaade meistrivõistlustel kõige enam punkte nii noorte-, juunioride- kui ka absoluutarvestuses. 

Laura-Liis Valdmaa püstitas eile uue Eesti noorte rekordi 100 m seliliujumises ajaga 1.04,76. Eelmine rekord ajaga 1.04,97 kuulus Sigrid Sepale ja oli ujutud 2013. aastal.

Absoluutklassis noppisid eestlastest teisel võistluspäeval esikohti Maria Romanjuk, Martin Allikvee, Kregor Zirk, Margaret Markvardt, Laura-Liis Valdmaa, Laurika Lint, Meribel Saar ja Silver Hein.

Naiste 100 m seliliujumise esikolmik läks täielikult eestlastele – Markvardt esimene ajaga 1.04,68, Valdmaa teine ajaga 1.05,67 ja Katriin Hansalu kolmas ajaga 1.06,54. Markvardt võitis ka 200 m kompleksujumise ajaga 2.22,95, kolmandaks tuli Melissa Priidel ajaga 2.26,51. Laurika Lint võitis 100 m vabaltujumise ajaga 58,63, teiseks tuli Annika Vainikk ajaga 58,71 ja kolmandaks Helena Heinlo ajaga 58,97. Romanjuk võitis 200 m rinnuliujumise ajaga 2.36,02 ja 50 m rinnuliujumise ajaga 32,34. 

400 m vabaltujumise võitis Meribel Saar ajaga 4.33,26, teiseks tuli Helena Heinlo ajaga 4.41,38 ja kolmandaks Heleri Zirk ajaga 4.44,33. Laura-Liis Valdmaa võitis 50 m liblikujumise ajaga 28,41, teiseks tuli Katariina Mäll ajaga 28,53 ja kolmandaks Alina Vedehhova ajaga 28,58. Vedehhova saavutas teise koha ka naiste 200 m liblikujumises ajaga 2.32,87.

Meeste 100 m rinnuliujumise Baltimaade meistriks krooniti Martin Allikvee ajaga 1.03,03. Eesti mehed võtsid kolmikvõidu 100 m liblikujumises – Zirk esimene ajaga 53,68, Zaitsev teine ajaga 53,84 ja Alex Ahtiainen kolmas ajaga 55,62. Meeste 400 m kompleksujumise võitis Silver Hein ajaga 4.41,54, teiseks tuli Kaspar Helde ajaga 4.46,25.

Naiste arvestuses võitsid eestlased 4x100 m kombineeritud teateujumise ajaga 4.23,86. Naiskonnas ujusid Laura-Liis Valdmaa, Maria Romanjuk, Katariina Mäll ja Laurika Lint. Meeste arvestuses võitsid eestlased 4x100 m vabalt teateujumise ajaga 3.24,75. Meeskonnas ujusid Kregor Zirk, Daniel Zaitsev, Andri Aedma ja Marko-Matteus Langel.

Juunioride arvestuses noppisid teisel päeval individuaalarvestuses esikohti Laurika Lint, Nikita Pisarenko ja Katriin Hansalu.

Laurika saavutas esikoha 100 m vabaltujumises ajaga 58,78, teiseks tuli Helena Heinlo ajaga 59,23 ja kolmandaks Tiina-Britt Kaljuvald ajaga 1.00,97. Pisarenko võitis 100 m rinnuliujumise ajaga 1.05,77, talle järgnes Mark Sovtsa ajaga 1.06,06. Eestlased said kaksikvõidu ka 100 m seliliujumises – vanuseklassi esimeseks tuli Katriin Hansalu ajaga 1.06,32 ja teiseks Sofja Krivorukova ajaga 1.07,28.

Noorte arvestuses noppisid teisel päeval individuaalarvestuses esikohti Heleri Zirk, Demid Solodov, Eneli Jefimova, Laura-Liis Valdmaa, Polina Timofejeva, Alan Gritšok, Johanna Kübar ja Igor Shuvalov.

Heleri Zirk võitis noorte arvestuses 100 m vabaltujumise ajaga 1.00,96 ja 400 m vabaltujumise ajaga 4.41,34. Evalotta Victoria Aabrams saavutas 400 m vabaltujumises teise koha ajaga 4.52,40. 100 m vabaltujumises tuli teiseks Aurelia Roos ajaga 1.01,19 ja kolmandaks Jekaterina Pogodina ajaga 1.01,69.

Eneli Jefimova võttis kindla võidu noorte klassis 200 m rinnuliujumises ajaga 2.41,60, kolmanda koha saavutas Jekaterina Vorontsova ajaga 2.52,56. Valdmaa võitis 100 m seliliujumise uue Eesti noorte rekordiga 1.04,76. Polina Timofejeva oli noorte arvestuses kiireim 200 m liblikujuja ajaga 2.33,52. 200 m kompleksujumise võitis noorte arvestuses Johanna Kübar ajaga 2.32,76.

Noormeeste arvestuses saavutas Demid Solodov esikoha 200 m vabaltujumises ajaga 1.58,66 ja 50 m vabaltujumises ajaga 24,29. Alan Gritšok saavutas esikoha 100 m liblikujumises ajaga 57,48, kolmandaks tuli Dmitri Astrelin ajaga 59,36. 400 m kompleksujumise võitis noorte arvestuses Igor Shuvalov ajaga 4.47,03.

Absoluutarvestuse punktid:

  1. Eesti 2047 punkti
  2. Leedu 1318 punkti
  3. Läti 942 punkti

Juunioride punktid:

  1. Eesti 998 punkti
  2. Leedu 746 punkti
  3. Läti 595 punkti

Noorte punktid:

  1. Eesti 1157 punkti
  2. Leedu 868 punkti
  3. Läti 488 punkti
Tagasi üles