46. korda selgus Eesti pikima traditsiooniga jooksumaratoni võitja

Toimetas Silver Tabo
Hannes Veide (vasakul) Tehvandi hüppemäe juures.
Hannes Veide (vasakul) Tehvandi hüppemäe juures. Foto: Erakogu

Eile toimus Eesti pikima traditsiooniga 46. Otepää-Tartu jooksumaraton, mille start anti Tehvandi suusahüppemäe jalamilt. Kõige kiiremini jõudis Tartusse spordiklubi ProRunner esindaja Hannes Veide ajaga 3:03.26.

Linnast väljudes eraldus peagrupist kolm jooksjat. Lisaks Veidele kuulusid sinna triosse Allan-Peeter Jaaska ja Indrek Tikva. 11. kilomeetril lisas Hannes Veide ettevaatlikult tempot ja sai nii minutilise vahe jälitajatega sisse, kirjutab Jooksja.ee.

«Poolmaratoni stardialasse jõudes poolteist minutit peale starti lähenesin kiiresti lühemal distantsil jooksjatele. Kruusatee oli valdavalt kiire ja öine külm hoidis vilused osad ka kaheksa plusskraadi juures kuivana. Vaid mõned lõigud pehmet märga kruusateed, millest üks oli «motivatsiooni» pikk sirge. Olin pikalt olnud liider, kuid teadsin millised mehed hingavad kuklasse ja tuli pingutada,» rääkis Veide ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Edasi muutusid liidril jalad veidi kangeks, tempo langes ning viimased 5 km kohati keerutavas tuules tegid teda ärevaks. «Alles 1 km enne lõppu olin enda võidus kindel ja suutsin enda kohta väärika ajaga lõpujoonele. Jooksu teine pool tuli alla kahe minuti aeglasem, kuid see kruusatee ei ole mulle seal kunagi kohe sobinud. Enne põhivõistlusi ultrajooksudel sain aimu positiivsest võimekusest,» jäi Veide siiski jooksuga rahule.

Teisena lõpetas maratoni teises pooles neljandalt kohalt tõusnud Hendrik Rull ajaga 3:12.29. Kolmanda koha sai Allan-Peeter Jaaska ajaga 3:13.04. Naistest võitis maratoni Siiri Pilt ajaga 3:31.49. 21,1 km distantsil võitis meestest Jaagup Truusalu ajaga 1:15.44 ja naistest Maris Tamm ajaga 1:35.24.