Tuntud dopinguajakirjanik: täna võib selguda järgmine Erfurti dopingulabori klient

Dopingukeskus Saksamaal Erfurtis.

FOTO: FILIP SINGER / EPA

Tuntud Saksamaa dopinguajakirjanik Hajo Seppelt teatas sotsiaalmeedias, et täna võib selguda esimese Saksamaa sportlase nimi, kes on olnud Erfurti dopingulaboriga seotud.

Seppelti sõnul võib sportlase nimi avalikuks tulla täna õhtul Eesti aja järgi kell 19 Saksamaa kanalis ARD eetrisse minevas saates. Seejuures polevat tegu murdmaasuusataja ega jalgratturiga.

Seppelt on Saksa telekanali ARD ajakirjanik, kes on spetsialiseerinud dopingu kajastamisele. Ta oli üks esimesi, kes kajastas dopingureidist Seefeldis.

Seppelt koos oma meeskonnaga on teinud ka dokumentaalfilmi, kus infoandjana esineb Austria suusataja Johannes Dürr, kes jäi 2014. aasta Sotši olümpial vahele dopinguaine erütropoietiini (EPO) kasutamisega.

Sel nädalal Saksamaal Münchenis toimunud dopinguteemalisel pressikonverentsil avalikustasid Saksamaa ametivõimud, et dopingupatustena on nad seni tuvastanud 21 sportlast kaheksast Euroopa riigist aastatel 2011–2019.

Seni on nimeliselt teada kaheksa dopingusportlast: murdmaasuusatajad Andreas Veerpalu, Karel Tammjärv, Aleksei Poltoranin, Algo Kärp, Max Hauke ​​ja Dominik Baldauf ning profijalgratturid Stefan Denifl ja Georg Preidler.

Tagasi üles