Pea vastu kändu ära löönud Priit Biene oli sunnitud enduuro MMi avaetapi katkestama

Priit Biene.

FOTO: MXCarro

Tänavu Yamaha mootorrattaga meeskonnas Johansson MPE enduuro maailmameistrivõistlustel osalev Priit Biene oli sunnitud Saksamaal Dahlenis toimuva esimese etapi kolmandal päeval peapõrutuse tõttu katkestama.

Reedesel 2500-pealise publiku silme ees toimunud proloogil oli tänavu ainsa eestlasena enduro MMil osalev Biene Junior 2 klassis 18. Teise päeva esimese ekstreemkatse sõitis Biene suhteliselt hästi, olles ka oma klassis Juunior 2 punktisaajate hulgas. Kuid teisel katsel kukkus Biene ja lõi pea vastu kändu ära. «Kukkusin neli korda sel katsel, pea valutab ja kiiver on ka puruks,» ütles Biene. Ta pingutas siiski, et laupäevane võistluspäev lõpuni sõita. Teise päeva kokkuvõttes oli Biene oma klassis 17. kohal, kaotades klassi liidrile Jack Edmondsonile 6 minuti ja 26 sekundiga.

Kolmandal päeval läks Biene vaatamata asjaolule, et pea põrutusest tuikas, siiski starti. Esimese, lühikese katse sõitis ta hästi, olles seitsmes. Järgmine oli aga pikk katse, kus rada kulges puude vahel ning siinkohal andis eilne vigastus end tunda – silme ees virvendas ega saanud aru, kust rada täpselt jookseb. Tänast kolmandat, krossikatset, püüdis Biene veel läbida, kuid sõitis suurema osa kurve otseks ning meeskonna juht andis korralduse võistlus tervise säästmiseks pooleli jätta.

Enduro MMi järgmine etapp toimub mai esimesel nädalavahetusel Portugalis.

Tagasi üles