Kontaveit pääses Miami tenniseturniiril veerandfinaali (3)

Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: Gaston De Cardenas / AP

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 19.) pääses kõrgetasemelisel Miami WTA-tenniseturniiril veerandfinaali, saades kaheksandikfinaalis 18-aastase Kanada komeedilt Bianca Andreescult (WTA 24.) loobumisvõidu.

Kohtumine sai algselt kesta loetud minutid, kui tugev vihmasadu selle katkestas. Ligi poolteist tundi hiljem tulid Kontaveit ning Andreescu taas väljakule, kuid koheselt oli näha see, et Andreescu ei ole parimas hoos.

Avasetis kahel korral Andreescu pallingut murdnud Kontaveit teenis esimeses setis väga kindla 6:1 võidu. Seejärel palus Andreescu abi ka füsioterapeudilt, kuid suurt midagi see ei muutnud. Kontaveit alustas teist setti murdega ning 2:0 seisult otsustas noor komeet anda loobumisvõidu.

Veerandfinaalis, mis peetakse juba teisipäeval, tuleb eestlannale vastu kas taanlanna Caroline Wozniacki (WTA 13.) või Taiwani esindaja Su-wei Hsieh (WTA 27.).

Kohtumine on kavas turniiri kolmanda väljaku teise matšina. Eesti aja järgi kell 17 (kohalik aeg 11) algavas esimeses vastasseisus lähevad omavahel ATP-turniiri meeste kolmanda ringi mängus vastamisi bulgaarlane Grigor Dimitrov (ATP 29.) ja austraallane Jordan Thompson (ATP 77.).

Rumeenia päritolu kanadalanna Andreescu alustas aastat 152. mängijana, kuid on tänavu jõuliselt kerkinud tennisetaeva kõrgesse mängu. Kolmandas ringis alistas noor tennisist teist nädalat järjest endise maailma esireketi, sakslanna Angelique Kerberi (WTA 4.) tulemusega 6:4, 4:6, 6:1 ning tõusis maailma jooksvas edeabelis juba 23. kohale.

Seejuures oli eelmisel nädalal Indian Wellsis oma karjääri esimese WTA-turniiri võitnud Andreescu ka sealses finaalis skooriga 6:4, 3:6, 6:4 parem just Kerberist.

«Ma pole varem Andreescuga mänginud, tal on tõesti praegu hea hoog sees. Mul tuleb praegu mõelda vaid taastumisele ning nautida oma võitu,» rääkis Kontaveit, kes sai kolmandas ringis Eesti aja järgi pühapäeva varahommikul maratonlahingus skooriga 7:6 (3), 2:6, 7:6 (4) jagu Austraalia esindajast Ajla Tomljanovicist (WTA 40.).

Kontaveidi ja Andreescu vahelise kohtumise võitja läheb veerandfinaalis vastamisi kas endise maailma esireketi, taanlanna Caroline Wozniackiga (WTA 13.) või Taiwani esindajaga Su-wei Hsieh (WTA 27.).