16-aastane Stefan Arand valiti kolmandat aastat järjest veemotospordi maailma parimaks noorsportlaseks

Stefan Arand (keskel).

FOTO: Erakogu

Nädalavahetusel kogunesid kevadisse Monaco kuulsasse Monte Carlo Sporting keskusesse veemootorispordi maailmameistrid üle maailma. Rahvusvaheline Veemootorispordi Föderatsioon UIM autasustas möödunud hooajal maailmameistriks tulnud sportlasi ja kuulutas välja aasta parimad. Lisaks 400 külalistele üle maailma austas oma osavõtuga üritust juba aastaid gala patrooniks olnud Monaco vürst Albert II.

Kutseid saanud Eesti sportlasi on rekordiliselt seitse. Ringrajapaatide maailmameistrid Rasmus Haugasmägi, Erik Aaslav-Kaasik ja Stefan Arand. Jetispordi juunioride maailmameistrid Mattias Reinaas ja Ander-Hubert Lauri ning jetispordi maailma edetabelis esikolmiku kohad saavutanud Marten Männi ja Jasmiin Üpraus.

Aasta sportlase tiitlile kandideeris viis sportlast – klassi F-1 maailmameister Shaun Torrente USAst, klassi F-250 ja F-350 maailmameister Claudio Fanzini Itaaliast, klassi F-4 maailmameister Morgan Jernfast Rootsist, klassi Offshore 3C maailmameister Marcus Johnnson Soomest ja klassi OSY-400 mitmekordne maailmameister Rasmus Haugasmägi Eestist.

Aasta noorsportlase tiitlile kandideeris kolm sportlast ja neist kaks kandidaati olid Eestist – jetispordi klassi SKI Junior GP3.3 maailmameister Mattias Reinaas, klasside GT-15 ja GT-30 maailmameister Stefan Arand ja klassi Formula Future klass 5 maailmameister Jakob Simon Saksamaalt.

Aasta sportlase ja noorsportlase auhinnad andsid üle gala aukülalistena üles astunud olümpialegendid Nadia Comaneci, Yumilka Ruiz ja Tegla Loroupe.

2018. aasta UIMi parimaks sportlaseks kuulutati Shaun Torrente ja aasta noorsportlaseks kolmandat aastat järjest Stefan Arand Eestist.

Oma eduka noorsportlase karjääri jooksul on Arand võitnud noorteklasside tiitlivõistlustel kokku 12 medalit, neist kolm MM-tiitlit ja kuus EM-tiitlit.

Vanuse täitumise tõttu Arand enam noorteklassides osaleda ei saa ja jätkab võistlemist paadiklassides GT-30 ja F-4.

UIMi presidendi dr. Raffaele Chiulli sõnul läheb Arand ajalukku kõigi aegade edukaima noorsportlasena, kelle tulemusi on väga raske üle sõita ja kes jääb mitmele noortele eeskujuks aastateks.

Arand on valitud varasemalt UIMi maailma aasta noorsportlaseks aastatel 2016 ja 2017.

Tagasi üles