Toimetas Silver Tabo
Tiidrek Nurme.
Tiidrek Nurme. Foto: LIIS TREIMANN / EESTI MEEDIA/SCANPIX BALTICS

Ligi kolm ja pool kuud Keenias harjutanud pikamaajooksja Tiidrek Nurme avas eile oma võistlushooaja Hollandis Alphenis sealsel 20 km maanteejooksul, mille võitis isikliku rekordiga 1:00.57.

20 km jooksu Eesti rekord 1:00.22 kuulub aastast 1960 Lembit Virkuse nimele. Eesti rekordi ületamiseks tulnuks läbida iga kilomeeter ajaga 3.01, vahendab Jooksja.ee.

Viimati võistles Nurme möödunud aasta 9. septembril Tallinna maratoni raames korraldatud poolmaratoni distantsil. «Vedasin jooksuvõistlust stardist kuni finišini. Kuni viimase kilomeetrini polnud oma võidus kindel, sest tugev staadioni taustaga hollandlane Roy Hoornweg hoidis kogu distantsi vältel minu seljataga. Teised jäid peale tugevat esimest viite kilomeetrit pikemalt maha,» kirjeldas Nurme eilse jooksu kulgu.

Teisena lõpetanud hollandlase ajaks kujunes 1:01.03. Kolmanda koha sai Malcolm Hicks Uus-Meremaalt ajaga 1:01.57. Järgmisena stardib Nurme 7. aprillil Hannoveri maratonil, kus jookseb ka Roman Fosti.