NHLi mängijad keelduvad Trumpiga kohtumisest

President Donald Trump ootab täna hokimehi Valgesse Majja, kuid mitmed ei tule.

FOTO: Lannis Waters / ZUMAPRESS.com/Scanpix

USA president Donald Trump võõrustab esmaspäeval Valges Majas eelmise aasta Stanley Cupi tšempioneid, kuid paljud hokimängijad ütlesid küllakutsest ära.

Ameerika Ühendriikide president Donald Trump korraldab täna Stanley Cupi võitjatele traditsioonilise vastuvõtu. Kutsutud on eelmise aasta meistermeeskond Washington Capitals, kuid vastuvõtule lähevad neist vaid osa, sest mitmed mängijad on kutsest ära öelnud.

Üks keeldunutest on Capitalsi staarväravavaht Braden Holtby. Reedel põhjendas ta oma otsust sellega, et ei taha oma maailmavaatega vastuollu minna. Holtby on muuhulgas tuntud kui seksuaalvähemuste õiguste eest seisja. Ta ütles, et Trumpi seisukohad on liiga paljus risti vastupidised tema omadele.

«Minu jaoks on see isiklik asi. Usun millesse usun, pean tegema nii nagu õigeks pean,» rääkis ta CNNile.

Capitalsi mustanahaline mängumees Devante Smith-Pelly oli palju otsekohesem.

«Need asjad, mida Trump suust välja pritsib on täiesti rassistlikud ja seksistlikud. Mõned ütlemised on lausa ilged. Ma pole küll poliitikas kodus, seega ei tea kõiki tema seisukohti, aga mis puutub retoorikasse, siis sellega ei saa ma kuidagi nõustuda,» ütles Smith-Pelly  intervjuus Postmediale.

Vastuvõtule ei lähe ka Brett Connolly, Jay Beagle ja Philipp Grubauer. Tõsi, kahe viimati nimetatu puhul ei puutu poliitika asjasse. Nad lihtsalt ei saa minna, sest see ei kattu kuidagi nende praeguste meeskondade (vastavalt Vancouver ja Colorado) mängukavaga. Beagle ütles, et kui ta mängiks ka praegu Capitalsis, oleks ta kindlasti kohal.

Vastuvõtule läheb kindlasti Venemaa supertäht Aleksandr Ovetškin, kes ütles Washington Postile, et ootab kohtumist presidendiga väga.

Vastuvõtust keeldumised pole Trumpi valitsemisajal esmakordsed. 2017. aastal loobus aust USA presidendiga kohtuda NBA meistermeeskond Golden State Warriors.

Tagasi üles