N, 8.12.2022

Snuukriäss Ronnie O’Sullivan lõpetas kaasmaalase valitsemisaja

Kris Ilves
, reporter
Snuukriäss Ronnie O’Sullivan lõpetas kaasmaalase valitsemisaja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ronnie O’Sullivan.
Ronnie O’Sullivan. Foto: / imago/Xinhua

Inglismaa snuukriäss, viiekordne maailmameister, Ronnie O’Sullivan kerkis üheksa-aastase pausi järel maailma esinumbriks.

43-aastane O’Sullivan alistas kõrgetasemelise snuukriturniiri Tour Championship haaravas finaalis endast kuus aastat noorema austraallase Neil Robertsoni 13:11. Triumf tõstis O’Sullivani üle pika aja maailma edetabelis esikohale. Ühtlasi kukutas ta liidrikohalt kaasmaalase Mark Selby, kes püsis seal suisa neli aastat (2015 veebruar – 2019 märts).

«Maailma edetabeli esikoht pole mind kunagi tagant utsitanud, aga et mängida konkurentidest poole vähematel turniiridel ja saada maailma esinumbriks – see on ilmselt üks minu parimaid saavutusi,» sõnas O’Sullivan pärast Robertsoni alistamist BBC-le.

Maailma edetabelis mahuvad lisaks kogenud O’Sullivanile esiviisikusse ka Selby, valitsev maailmameister Mark Williams (Wales), John Higgins (Šotimaa) ja Mark Allen (Põhja Iirimaa). Robertson, kes viimati juhtis maailma edetabelit 2014 detsember – 2015 jaanuar, asub pingereas seitsmendal kohal.

Märksõnad
Tagasi üles