Saada vihje

UEFA kinnitas järgmiseks tsükliks ametisse üheksa Eesti ametnikku

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Uno Tutk (paremal) on kohtunike vaatlejana sattunud kokku väga paljude maailma absoluutsete tippkohtunikega. Sel fotol on ta 2012. aasta Euroopa meistrivõistluste finaalmängu vilistanud itaallase Roberto Rosettiga.
Uno Tutk (paremal) on kohtunike vaatlejana sattunud kokku väga paljude maailma absoluutsete tippkohtunikega. Sel fotol on ta 2012. aasta Euroopa meistrivõistluste finaalmängu vilistanud itaallase Roberto Rosettiga. Foto: Erakogu

Euroopa jalgpalliliit UEFA kinnitas aastateks 2019-2021 ametisse üheksa Eesti ametnikku, keda saab määrata UEFA klubisarjade mängudele ja koondiste kohtumistele delegaadiks või kohtunike vaatlejaks.

Eesti ametnike hulka kuuluvad seitse delegaati ja kaks kohtunike vaatlejat.

Delegaatidena jätkavad varemgi selles ametis tegutsenud Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) asepresident Ainar Leppänen, peasekretär Anne Rei, infrastruktuuri juht Targo Kaldoja, võistluste osakonna juhataja Kadri Jägel, koondiste mänedžer Raili Ellermaa, lisaks Oleg Harlamov ja uue ametnikuna liigade arendusosakonna juhataja Veiko Soo.

Kohtunike vaatlejatena jätkavad EJLi peakohtunik Uno Tutk ning endine tippabikohtunik ja kohtunike komisjoni liige Are Habicht. Möödunud aastal hindas Tutk näiteks kohtunikebrigaadi tööd Meistrite liiga veerandfinaalis FC Barcelona – AS Roma ja Tallinnas toimunud UEFA Superkarika finaalmängul.

Delegaat on vastaval mängul UEFA kõrgeim esindaja, kelle ülesandeks on tagada matši sujuv läbiviimine vastavalt reeglitele ja koostada ülevaade kõigist korralduslikest asjadest. Vajadusel lahendab delegaat probleeme ja teeb kriitilistes olukordades otsuseid. Kohtunike vaatleja jälgib ja hindab õigusemõistjate tegevust, koostades vastava ülevaate, mille põhjal toimub kohtunike arendamine ja otsustatakse nende järgmised määramised.

Tagasi üles