Manchester United sõlmis Solskjæriga pika lepingu

Manchester Unitedi peatreener Ole Gunnar Solskjær.

FOTO: Martin Rickett / PA Wire/PA Images

Manchester Unitedi jalgpalliklubi andis teada, et sõlmis seni peatreeneri kohusetäitja rollis tegutsenud norralase Ole Gunnar Solskjæriga kolmeaastase lepingu.

45-aastane Solskjær saabus 20-kordse Inglismaa meistri peatreeneritoolile mullu detsembris, kui hundipassi sai portugallane Jose Mourinho. Norralase saldo Manchester Unitedi peatreenerina on 14 võitu, kaks viiki ja kolm kaotust

«Alates esimesest päevast, mil ma siia saabusin, tundsin end siin erilises klubis kodus,» lausus Solskjær klubi pressiteate vahendusel. «Mul oli au olla Manchester Unitedi mängija ja alustada siit ka oma treenerikarjääri. Viimased kuud on olnud fantastiline kogemus ja ma tahan tänada kõiki treenereid, mängijaid ja ülejäänud klubi töötajaid. See on töö, millest olen alati unistanud. Olen põnevil, et mul on võimalus juhendada klubi pikka aega ja loodetavasti pakkuda ka meie fännidele seda, mida nad väärivad.»

Kui Solskjær Unitedis ohjad haaras, asus meeskond liigatabelis kuuendal kohal, jäädes esinelikust maha 11 punktiga. Nüüd hoiab Manchesteri punane meeskond viiendat kohta, olles ihaldatud piirist kahe punkti kaugusel. Meistrite liigas on United jõudnud Solskjæri juhendamisel veerandfinaali, kus minnakse kodus-võõrsil süsteemis vastamisi Hispaania suurklubi Barcelonaga. 

Tagasi üles