Anett Kontaveit: vastane mängis väga hästi, mul oli vihmapausidega raske toime tulla

Anett Kontaveit (vasakul) õnnitleb võitjat Ashleigh Bartyt.

FOTO: Joe Skipper / AP / SCANPIX

Miami tenniseturniiri poolfinaalis Ashleigh Bartyle 3:6, 3:6 kaotanud Anett Kontaveit tõdes, et esiteks vajutasid mängule pitseri vihmapausid ning lisaks mängis vastane hästi.

Pärast tunni aja pikkust ootamist alustati, Kontaveit pääses 2:0 juhtima, kui mäng katkestati. Pärast jätkamist jõuti seisuni 2:2, kuni tuli pikem, mitmetunnine paus. Seejärel valitses juba Barty. «Alustasin tõesti väga hästi, hea hooga ja mul oli hea tunne. Edaspidi tuli aga kümneid kordi end soojaks teha ja kogu selle olukorraga oli raske toime tulla,» rääkis Kontaveit Eesti ajakirjanikele antud telefoniintervjuus.

«Vastane tegutses terve mängu jooksul küllalt hästi, ta suutis oma teravate ja madalate löökidega mu rütmi ära rikkuda. Kindlasti ta ka servis minust paremini,» analüüsis Kontaveit. «Taktikast rääkides üritasin enda mängu mängida, suunata palle pigem tema tagantkäe alla, sest eeskäsi on tal väga tugev.»

Kontaveit tõdes, et vihm häiris, aga olud olid mõistagi mõlemale võrdsed. «Vihma kord sadas ja siis jälle mitte. Tegime palju kordi soojaks. Kõndisime juba väljakule ja siis jälle tagasi. Vahepeal pikutasin diivanil, kuid pikemat pausi ei antud, pidime kogu aeg säilitama valmisoleku.»

Tuleval nädalal maailma edetabelis 14. kohale tõusev eestlanna lausus, et jääb turniiriga kokkuvõttes kindlasti rahule, sest nii tugeval võistlusel pole ta varem veel nii kaugele jõudnud.

Nüüd ootab Kontaveiti ees mõne nädala pikkune treeninguperiood, järgmisena on aprilli lõpus plaanis turniir Stuttgardis.

Tagasi üles