Karjääri lõpetav Lessing ja Talihärm tulid Eesti meistriteks

Toimetas Kris Ilves
Roland Lessing
Roland Lessing Foto: Arvo Meeks

Hoolimata jõuliselt pealetungivast kevadest, selgitasid laskesuusatajad täna Haanjas välja Eesti meistrid individuaaldistantsil. Tulenevalt keerulistest lumeoludest, peeti võistlused lühendatud distantsidel.

Meeste 15km võistluse võitis oma tippsportlase karjääri viimaseid võistlusi tegev Roland Lessing, naiste 12,5 km distantsil võidutses Johanna Talihärm, kirjutab Biathlon.ee.

Lessing läbis neli tiiru kokku kahe trahviga (1-1-0-0) ja seadis tänaseks võiduajaks 48.17,18. Hõbemedali sai kaela koduradadel võistlev Võrust pärit Rene Zahkna (0-0-0-1; +17,86). Poodiumi kolmanda astme hõivas Kauri Kõiv (1-2-1-1; +2.11,58).

Naistest tegi täna parima võistluse Johanna Talihärm, kellel eksimusi kogunes kokku neli (2-0-2-0), võiduajaks seadis Talihärm 41.08,21. 45,22 sekundit Talihärmast maas, tuli hõbedale Regina Oja (2-2-2-0). Pronksmedal aga asetati täna Grete Gaimi kaela (3-2-0-1; + 1.50,33). Tuuli Tomingas leppis neljanda kohaga (0+4+3+1; +2.47,8).

Homme kell 11 selgitatakse meistrid mass-stardist sõidus, kuid keeruliste lumeolude tõttu toimub võistlus lühendatud formaadis.